> > > Jakub Martuzalski (Rust) wywiad dla BeatIt

Jak wszystkim wiadomo, Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) to jeden z największych letnich festiwali na świecie, na którym frekwencja już od lat każdego roku przekracza pół miliona. Na kilku scenach występują dziesiątki wykonawców reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Co za tym idzie, pojawia się tam również sporo bębniarzy ze swoimi lśniącymi (do czasu) zestawami perkusyjnymi.

Jakub Martuzalski

fot: Beatit.tv

Jako portal beatit.tv byliśmy już na wcześniejszych edycjach festiwalu prowadząc własną imprezę perkusyjną BeatIt Days. Tym razem wybraliśmy się tam po to, aby sfilmwać dla Was jak najwięcej zestawów i porozmawiać wystepującymi na imprezie perkusistami. Niektórzy właśnie teraz zadebiutowali na naszych łamach, a niektórych z nich już znacie z naszych materiałów. Do tej drugiej grupy należy Jakub Martuzalski – zdolny perkusista, świetny nauczyciel, no i bębniarz retro rockowej grupy Rust, z którą wystąpił na dużej scenie najpiękniejszego festiwalu świata. Po obejrzeniu zestawu perkusyjnego, którego użył tam podczas koncertu ze swoim zespołem (TUTAJ) możecie teraz zapoznać się z wywiadem, jakiego nam udzielił. Zapraszamy!

Jakub Martuzalski: “Wrażenia po występie na festiwalu Pol’and’Rock są bardzo fajne. Nie spodziewałem się, że o godzinie 15.00 będzie tyle ludzi pod sceną. Było bardzo dużo ludzi jak na tę porę i było bardzo fajne przyjęcie. Dla nas, jako zespołu młodego, cały czas w blokach startowych i składającego się z młodych ludzi, występ na Woodstocku i na tak dużej scenie był naszym marzeniem, które dzisiaj się zrealizowało. Bardzo się cieszymy z tego występu. Nasi bliscy oglądali to na Kręcioła TV i wrażenia są bardzo pozytywne, jeśli chodzi o wykonanie, brzmienie zespołu oraz nowe piosenki, bo dzisiaj zagraliśmy cały nowy materiał oprócz dwóch starych numerów i „My Generation” zespołu The Who. Przygotowaliśmy ten numer specjalnie na ten koncert, zagraliśmy to pierwszy raz. Jest to utwór, którego przekaz jest cały czas aktualny pomimo tego, że ma ponad 50 lat, tym bardziej w ostatnim czasie w Polsce.

Jeśli chodzi o plany zespołu Rust, to nowa płyta wychodzi w październiku, nie tylko w Polsce, ale także na rynku niemieckim. Zagramy trasę w Polsce między październikiem a grudniem. Na wiosnę szykuje się większa trasa w całej Europie, obecnie jest w fazie dogadywania terminów. W najbliższym czasie (sierpień, wrzesień, październik) wyjdą trzy single z teledyskami, które będą promować ten nowy materiał.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam beatit.tv!”