> > > Jason Sutter wywiad dla BeatIt, cz. 1

DRUM FEST 2016: warsztaty, koncerty, spotkania i wiele, wiele więcej

W dniach 21-23 października odbył się gorący weekend w opolskiej hali WCK. Koncerty, warsztaty, recitale, a także Young Drum Hero – stojący na bardzo wysokim poziomie konkurs dla młodych perkusistów w dwóch kategoriach wiekowych – wszystko to w ramach 25. edycji międzynarodowego festiwalu perkusyjnego DRUM FEST. Podczas tych wydarzeń publiczność miała możliwość posłuchania bębniarzy grających w najrozmaitszych stylistykach muzycznych, poznania sekretów pracy z największymi muzykami, a także dowiedzenia się więcej o sprzęcie, ćwiczeniach, zagrywkach czy sposobach wyrażania siebie za bębnami. Koncerty zagrali: Lizzard (za perkusją Katy Elwell), Flotsam and Jetsam (za perkusją Jason Bittner), Rick Latham Trio (za perkusją leader) oraz Michael Landau Group (za perkusją Gary Novak). Osobną atrakcją samą w sobie podczas całej imprezy były kliniki perkusyjne, które poprowadzili: Maciek Gołyźniak, Łukasz “Icanraz” Sarnacki, Katy Elwell, Jason Bittner, Rick Latham, Gary Novak, Kaz Rodriguez, czy Russell Gilbrook (Uriah Heep).

Znalazł się wśród nich również Jason Sutter – muzyk doświadczony, który studiował muzykę na uniwersytecie North Texas i zakosztował tam gry w uniwersyteckim zespole marszowym, co dało mu solidne podstawy werblowe, a mający na koncie współpracę z takimi tuzami muzyki rockowej jak Chris Cornell, Marilyn Manson, zespoły Foreigner i New York Dolls oraz popularną w USA grupą Smash Mouth.

Perkusista gra solo na werblu

Rozmowa z Jasonem Sutterem, część 1

Nie mogliśmy nie skorzystać z okazji do przeprowadzenia wywiadu i przepytaliśmy Jasona dokładnie na okoliczność jego podejścia do klinik perkusyjnych, w związku z czym w pierwszej części tej ciekawej rozmowy nasz gość opowiada o tym, co jego zdaniem jest najważniejszą rzeczą, jaka ma do przekazania uczestnikom prowadzonych przez siebie warsztatów, a także o tym, jakie pytania najczęściej padają w ich trakcie (np. technika gry, rudymenty). Rozmawiamy także o tym, jak Jason radzi sobie z zaszufladkowaniem przez publiczność w roli bębniarza rockowego, no i o tym, jak You Tube pomógł mu w zdobyciu miejsca w zespole Marilyna Mansona.

Bębniarki i Bębniarze! Oto pierwsza część wywiadu z Jasonem Sutterem. Specjalnie dla BeatIt!