> > > Jost Nickel wydaje nową książkę

Jost Nickel – niemiecki mistrz groove’u i stylu, edukator oraz autor podręczników – wydaje właśnie swoją najnowszą książkę, zatytułowaną “Jost Nickel’s Beginner Book“.

Wydawnictwo trafia na rynek po serii wcześniejszych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Były to podręczniki: “Jost Nickel’s Snare Book”, Jost Nickel’s Fill Book” oraz “Jost Nickel’s Groove Book”.

Tym razem (zgodnie z sugestią zawartą w tytule) chodzi o początkujących perkusistów. Książka jest skierowana do wszystkich, którzy chcą zacząć lub wznowić grę na perkusji i lubią pracować praktycznie. Może być również używana przez nauczycieli. Autor pominął długie wyjaśnienia teoretyczne i zastąpił je pomocnymi wskazówkami na temat tego, jak skonfigurować zestaw perkusyjny, a także technikami potrzebnymi do natychmiastowego zagrania rytmów. Krok po kroku czytelnik nauczy się odpowiedniej notacji muzycznej i może odsłuchać wszystkie ćwiczenia dzięki internetowym przykładom audio nagranym przez samego Josta.
Przy stopniowo rosnących poziomach trudności będzie można: ćwiczyć przejścia przy różnych wartościach nutowych, grać w duecie z przyjacielem, nauczycielem lub do odpowiednich ścieżek audio online oraz przyswajać różne ważne techniki gry, takie jak duszki, cross stick i rimshoty.

W miarę postępów w naturalny sposób czytelnik będzie trenować koordynację i synchronizację, uczyć się ważnych standardowych figur rytmicznych i rozwijać rozumienie struktur muzycznych. „Jost Nickel’s Beginner Book” uzupełniają wskazówki Josta dotyczące efektywnego ćwiczenia oraz kilka list podkładów muzycznych z przykładami utworów do ćwiczenia różnych technik gry.

Książkę można zamówić w preorderze: https://jostnickel.bigcartel.com/product/jost-nickel-s-beginner-book-english-signed-copy-pre-order

Oficjalna strona Josta Nickela: http://jostnickel.com/en/start/

Jost współpracuje z markami: Sonor, Meinl, Vic Firth, Remo

BeatIt recenzuje: Jost Nickel – “The Check In”