> > > Kaz Rodriguez wywiad, cz. 3

Kaz Rodriguez udziela wywiadu BeatIt, cz. 3

Przy okazji 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST, która odbyła się w opolskiej hali WCK, spotkaliśmy się z perkusistami zaproszonymi na tę imprezę przez organizatorów. Występowali oni ze swoimi zespołami, prowadzili kliniki i warsztaty perkusyjne, a także oceniali młodych polskich bębniarzy podczas konkursu Young Drum Hero, który pokazał naprawdę wysoki poziom umiejętności naszej młodzieży.

Wśród gości festiwalu znaleźli się: Maciek Gołyźniak, Łukasz “Icanraz” Sarnacki, Katy Elwell, Jason Bittner, Jason Sutter, Rick Latham, Gary Novak, Russell Gilbrook (Uriah Heep), a także Kaz Rodriguez.Ten angielski perkusista, edukator, producent muzyczny i kompozytor współpracuje z gwiazdami brytyjskiej sceny pop (Jessie Ware, Wilkinson). Ma on również na koncie trzy autorskie albumy pod wspólnym tytułem “Thoughts”, a także tworzy podkłady muzyczne, z których korzystają obecnie najwięksi i najpopularniejsi perkusiści podczas swoich solowych występów. Należą do nich: Gerald Heyward, Chris Coleman czy Aaron Spears. Kaz Rodriguez jest endorserem takich marek jak: Tama, Zildjian, Roland (oficjalny demonstrator Roland V-Drums), Vic Firth czy Protection Racket Cases.

Kaz Rodriguez live

W trzecim i ostatnim odcinku naszej rozmowy nasz gość opowiada o swoim sposobie na rozgrzewkę przed występami, nowej płycie autorskiej, a także planach na obecny rok.

Wchodzę na scenę i jazda. Czasami chciałbym mieć luksus próby dźwięku, ale to jest rzadkie. Czasami dobrze jest po prostu wyjść i popłynąć z tym, co ze mnie wyjdzie, bo wtedy gram siebie. Przygotowywanie się może spowodować, że będzie nienaturalnie. Wolę dać się ponieść chwili na klinikach i nie przesadzać z rozgrzewaniem się, bo można nie mieć energii na występ i przekaz nie dotrze do uczestników.”

Pierwsze dwie części płyty ‘Thoughts’ miały tak dobry odbiór, że chciałem, żeby trzecia była wyjątkowa. Zaprosiłem więc na nią moich ulubionych muzyków i dobrych przyjaciół, żeby wznieśli ją na wyższy poziom muzyczny. Po nagraniu płyty, gdy upłynie kilka lat, to rozwijasz się przez ten czas jako człowiek. Chciałem to samo osiągnąć w mojej muzyce. Sądzę, że rozwijam się ponieważ zawsze się uczę. W związku z tą trzecią płytą zacząłem więcej słuchać muzyki filmowej. Uwielbiam Hansa Zimmera, więc miał on wpływ na mnie. Uwielbiam też R&B, hip hop, funk, soul, fusion. Pomyślałem sobie: „Dlaczego nie nagrać płyty z tymi wszystkimi stylami? Może by zaadresować ją do całego świata i do ludzi w każdym wieku?”.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Kaz Rodriguez w ostatniej odsłonie wywiadu, specjalnie dla widzów portalu www.beatit.tv!

Share