> > > Klinika Aarona Spearsa – nasza relacja

Mistrz chopsów po raz drugi w Polsce

Dnia 30.10.2017 roku po raz drugi do Polski na zaproszenie Emilii Benedykcińskiej zawitał mistrz chopsów Aaron Spears. W sali Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki zgromadziła się licznie przybyła na to wydarzenie publiczność. Wśród niej można było dostrzec reprezentantów naszej rodzimej sceny perkusyjnej. Klinikę rozpoczął krótkim przemówieniem burmistrz miasta Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński, prywatnie ojciec Pani Emilli, który podziękował dyrektorowi ośrodka Panu Pawłowi Twardochowi i swojej córce za włożony trud w organizację tego wydarzenia i zaprosił na scenę gwiazdę tego wieczoru.

Aaron przywitał się z publicznością i od razu przeszedł do czynów, czyli rozpoczął swój pokaz niesamowitej gry na perkusji.

Można było dostrzec, że pierwszy utwór był dla Aarona czymś w rodzaju rozgrzewki perkusyjnej. Następne utwory, to już był pokaz wspaniałych umiejętności tego perkusisty, swobody grania i niesamowitego groove’u i feeling’u. Aaron od początku kliniki miał wspaniały i nieskrępowany kontakt z publicznością, często żartował i budował interakcję z widzami.

Bardzo rzeczowo odpowiadał na pytania publiczności a nam najbardziej spodobała się jego opowieść o tym, w jaki sposób podchodzi do grania przejść i zagrywek na zestawie perkusyjnym. Pouczający był również wykład na temat gry z metronomem, akcentowania w metrum 4/4 na 6 lub 5.

Po licznych pytaniach publiczności Aaron zagrał jeszcze kilka utworów m. in Caught Up Usher‘a oraz zespołu Snarky Puppy.

Na zakończenie tego wspaniałego występu na publiczność czekała nie lada atrakcja. Do wspólnego grania w mistrzem został zaproszony nasz młody i utalentowany Igor Falecki. Panowie wykonali krótką ale bardzo intensywną bitwę perkusyjną na dwa zestawy. Aaron idąc za ciosem zaprosił następnie do wspólnej gry kilka osób z publiczności. Klinika zakończyła się tradycyjnie wykonaniem wspólnego zbiorowego pamiątkowego zdjęcia z artystą. Wszyscy uczestnicy mogli również odwiedzić stoisko firmy Ada Music polskiego dystrybutora marki Zildjian i sprawdzić aktualną ofertę talerzy i pałek perkusyjnych tej firmy.