> > > Konkurs perkusyjny – Błażowa Online 2021

Portal Beatit serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, którego organizatorem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Jak deklaruje szkoła, celem konkursu jest “propagowanie kultury muzycznej, prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół muzycznych poprzez stworzenie możliwości współzawodnictwa, konfrontacja poziomu nauczania w różnych ośrodkach, motywowanie uczniów do pracy nad własnym rozwojem artystycznym i instrumentalnym, wymiana doświadczeń pedagogicznych, popularyzacja sztuki perkusyjnej i instrumentów perkusyjnych.”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia (publicznych i niepublicznych), studentów uczelni wyższych oraz szkół prywatnych (bez nadzoru Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i podzielony jest na grę werblu jak i na zestawie perkusyjnym.

Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych: grupa A – uczestnicy do lat 15, grupa B – uczestnicy do lat 19, oraz grupa C – uczestnicy do lat 25. Program konkursu: grupa A, B i C – dwa utwory dowolne na werblu lub perkusji w wersji solo, z akompaniamentem i z podkładem. Czas trwania programu: grupa A do 10 min., grupa B do 12 min., grupa C do 12 min.

W każdej kategorii jury wyłoni nie więcej niż trzech laureatów konkursu, którzy otrzymają dyplomy laureata oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo jury może zdecydować o przyznaniu wyróżnień innym uczestnikom konkursu, a także wybranym nauczycielom i akompaniatorom.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 7 maja 2021r. Zachęcamy zapoznać się z regulaminem konkursu TUTAJ.