> > > Konkurs Young Drum Hero 2017: relacja video

W dniach 7 – 8 października 2017 r., w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest organizowanego w Opolu, odbyła się 14. edycja konkursu Young Drum Hero i nie mogło nas tam zabraknąć, ponieważ to między innymi za sprawą tej imprezy widać, co piszczy “perkusyjnej trawie” w naszym kraju. W konkursie mogą startować młodzi perkusiści w wieku do 23 lat, a startuje się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i do lat 23. Obszerną relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj. Dzisiaj przedstawiamy Wam film z zapisem występu uczestników, a także rozdania nagród i wyróżnień.

Young Drum Hero

Przypomnijmy jeszcze tylko listę półfinalistów w obu grupach wiekowych:

Grupa do lat 16
Bartłomiej Gadzina
Dagmara Karandys
Wiktor Szklarz
Jan Pieniążek
Mikołaj Siciak
Jan Łukasz Kulik
Jakub Hausman
Fabian Leśniak
Filip Preisner
Grzegorz Gancarek

Grupa powyżej lat 16
Jakub Sapka
Adrian Trepka
Natalia Krząkała
Daniel Połeć
Maciej Lesisz
Aleksander Sielicki
Michał Czwichocki
Olaf Rykała
Aleksander Gonsior
Piotr Szałajko

Poniżej znajdziecie listę finalistów:

Grupa do lat 16
Jakub Hausman
Wiktor Szklarz
Jan Pieniążek
Filip Preisner
Dagmara Karandys

Grupa powyżej lat 16
Michał Czwichocki
Adrian Trepka
Natalia Krząkała
Piotr Szałajko
Olaf Rykała
Daniel Połeć

Przypominamy też, że w wyniku obrad jury (skład: Dariusz “Daray” Brzozowski, Russ Miller oraz George Kollias) w kategorii do 16 lat pierwsze miejsce zdobył Jan Pieniążek, drugie miejsce zajęła Dagmara Karandys a trzecie Filip Preisner. W starszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Daniel Połeć, drugie miejsce zdobył Adrian Trepka a trzecią pozycję zajęła Natalia Krząkała. Grand Prix oraz nagrodę specjalną otrzymał bezkompromisowy Olaf Rykała. Gratulujemy i zapraszamy do oglądania filmiku.

Chcielibyśmy także podziękować i pogratulować wszystkim sponsorom za świetny sprzęt dostarczony na konkurs. Firmie Yamaha za zestaw perkusyjny, firmie Music Partners za zestaw bębnów Sakae, firmie Music Info za rewelacyjne blachy Sabian oraz Hubertowi Chudoniowi z firmy Woodys Backline, który pomagał młodym artystom podczas przygotowywania sprzętu do każdego występu. Pełen profesjonalizm i uśmiech na twarzy- to jest gość!

http://www.drumfest.pl/

http://www.musicinfo.pl/

http://www.musicpartners.pl/

https://pl.yamaha.com/

http://www.woodysbackline.com/

Share