> > > KTÄK- dwustronny instrument cajonopodobny

Czasami wolna chwila może prowadzić do odkrycia czegoś zupełnie nowego. W tym przypadku bezwiedne przeglądanie Instagrama zostało przerwane poprzez natrafienie na post sponsorowany, w którym przedstawiany był dziwnie wyglądający instrument perkusyjny. Po zagłębieniu się w temat poznaliśmy małą brytyjską pracownię stolarską i lutniczą Kandu, która produkuje różne perkusjonalia, gitary itp. Ich najnowszy projekt nosi specyficzną i nieco śmieszną nazwę “KTÄK”.

ktak cajon

Jak widać na obrazku, jest to naprawdę ciekawy pomysł. Niewielkie rozmiary, mała waga, pasek do noszenia przy ciele, wytrzymały materiał i intrygujący wygląd- są to cechy, które mogą przysporzyć firmie nowych klientów. KTÄK charakteryzuje się dwoma powierzchniami na których można grać. Jedna posiada sprężyny i imituje werbel lub cajon. Druga brzmieniem przypomina instrument etniczny taki jak djembe czy conga. Producent zapewnia, że KTÄK to idealne rozwiązanie dla muzykujących dzieci, które wprost uwielbiają na nim grać. Jest dla nich bezpieczny, ponieważ posiada bardzo gładką powierzchnie uderzaną. Każdy egzemplarz jest testowany indywidualnie pod kątem dźwięku i jakości wykonania.

My jesteśmy bardzo ciekawi tego, jak w rzeczywistości sprawdzi się ten pomysł. Warsztat Kandu prosi wszystkich zainteresowanych o wsparcie swojego projektu na stronie kickstarter dowolną kwotą. Konkretne wpłaty oznaczają konkretne podziękowania w postaci instrumentów KTÄK i wielu innych ciekawych rzeczy. Jesteśmy jak najbardziej za takimi inicjatywami! Poniżej znajdziecie link do projektu oraz filmik pokazujący grę na tym specyficznym wynalazku.

Link do platformy Kickstarter

https://www.kanducreative.com/

Share