> > > Testujemy werbel Tama Woodworks Black Oak Wrap 14″ x 5,5″

Po raz kolejny spotykamy się z werblami marki Tama, które oferowane są na rynku perkusyjnym w bardzo przystępnych cenach. Czy cena odzwierciedla jakość wykonania i brzmienia? Naszym zdaniem firmie Tama po raz kolejny udało się wyprodukować instrument z niskiej półki o walorach przewyższających zdecydowanie nasze oczekiwania!

1. Przebieg testu

Werbel został przetestowany w naszym nowym studio Luta Recording. Nasz liveroom to 40 metrowe pomieszczenie z wysokością na poziomie 6 m. Do nagrania posłużył nam interfejs Rme UFX+, preampy Rupert Neve oraz mikrofony DPA. (dziękujemy firmie Skene za obsługę zakupu mikrofonów).

2. Podstawowa specyfikacja produktu

Tama Woodworks Black Oak Wrap 14″ x 5.5″

  • Rozmiar 14″ x 5,5″
  • Korpus: 8mm Topola (8 warstw)
  • Sprężyny: Stalowe MS20R14S
  • Hardware: Czarny -Matowy
  • Obręcze: Tripple-flanged Hoop 1,6 mm (8 otworów)
  • Kolor: Black Oak Wrap (BOW)
  • Wykończenie: Laminowany fornir
  • Klucz w zestawie

3. Produkt i brzmienie

Nie powinniśmy za bardzo wybrzydzać biorąc pod uwagę, że ten instrument kosztuje w polskich sklepach muzycznych niecałe 700 zł. Za taką kwotę otrzymujemy jednak bardzo dobrze wykonany werbel z dość standartowym brzmieniem, które charakteryzuje solidny środek z fajną nienarzucającą się górą. Werbel poprawnie zachowuje się w trzech najbardziej popularnych strojach. Ilość śrub niestety deprymuje dość szybkie roztrajanie się instrumentu, ale możemy przecież zastosować wiele rozwiązań do blokowania takiej sytuacji. Samo strojenie nie jest zbyt uciążliwe i przebiega dość szybko. Bardzo dobrze prezentują się obręcze na tle korpusu (czarny mat). Wizualnie werbel może sprawiać wrażenie droższego instrumentu. Idealny, naszym zdaniem, instrument dla początkujących adeptów sztuki perkusyjnej, choć może również spokojnie taki instrument pojawić się u zawodowca, jako backup koncertowy (dodatkowy werbel na wypadek pęknięcia naciągu podczas koncertu).

Z czystym sercem dajemy temu produktowi ocenę 4.6

Oto punktacja:

Wygląd: 10

 

Brzmienie: 8

 

Innowacyjność: 8

 

Cena: 10

 

Jakość wykonania: 10

 

RAZEM: 50

 

Minusy – brak

 

Pomiędzy – szybkie roztrajanie się instrumentu

 

Plusy – dobra jakość wykonania i brzmienia w  stosunku do ceny

Ocena całościowa: 4.6