> > > Lars Ulrich o odznaczeniu przez duńskiego następcę tronu

Jak niektórzy z naszych widzów już wiedzą, Lars Ulrich został doceniony przez swój kraj rodzinny. Od czerwca tego roku perkusista zespołu METALLICA jest Rycerzem Krzyża Orderu Dannebrog. Jest to odznaczenie przyznawane wszystkim poddanym Korony, którzy służą państwu duńskiemu i odnieśli zasługi na polu służby wojskowej i społecznej lub wnieśli znaczący wkład w życie artystyczne, naukowe oraz gospodarcze kraju, a także reprezentują duńskie interesy w świecie.

Lars Ulrich został odznaczony przez duńskiego następcę tronu, Księcia Frederika. Oznacza to, że doceniono wkład perkusisty w rozsławianie Danii na całym świecie. Podobny zaszczyt spotkał inne gwiazdy pochodzące ze Skandynawii, np. zespół Ace Of Base został odznaczony w Szwecji, a A-ha w Norwegii.

Lars Ulrich o odznaczeniu przez duńskiego następcę tronu

Książę Frederik i Lars Ulrich

Koledzy z kapeli zareagowali wpisem na Instagramie: Czy to znaczy, że musimy się teraz do niego zwracać Sir Lars? 😂 Gratulacje dla Larsa z okazji odznaczenia przez następcę tronu Danii, Księcia Frederika. Nieźle, jak na dzieciaka z gilami pod nosem rodem z Gentofte!

W ostatni weekend sam zainteresowany wypowiedział się na ten temat dla serwisu variety.com: Przede wszystkim to była niespodzianka. Nie wiedziałem, że coś takiego ma się wydarzyć. Byłem na kolacji z następcą tronu Księciem Frederikiem i mniej więcej 40 innymi duńskimi wipami. Ni stąd ni zowąd Fredrik zaczął mówić o wyjątkowo utalentowanym człowieku obecnym na imprezie. Myślę sobie: “O kim on do cholery mówi?”. Jak dotarło do mnie, że to o mnie, to próbowałem się schować pod stołem, ale bezskutecznie. On wyciągnął ten krzyż i zaczęła się cała heca. Byłem na to totalnie nieprzygotowany. Trochę było dziwnie, ale wspaniale. 

Order Dannebrog (dun. Dannebrogordenen) to jeden z najstarszych orderów świata. Został ustanowiony w 1671 r. przez króla Christiana V w formie zakonu rycerskiego. Nosi nazwę duńskiej flagi narodowej – Dannebrog. W 1808 r. król Fryderyk VI przekształcił go w odznaczenie za zasługi.

Share