> > > Latin Percussion poszerza linię z sygnaturą Carlosa Santany

Firma Latin Percussion (LP) niedawno ogłosiło kolejną współpracę z wielokrotnym zdobywcą nagrody Grammy i filantropem, Carlosem Santaną. Istniejący zestaw bębnów i przedmiotów kolekcjonerskich sygnowanych przez Santanę obejmuje teraz instrumenty Africa Speaks oraz Black Magic, które dodatkowo uzupełniają tę linię.

Carlos Santana (zdjęcie: Marylene Eytier)

Relacja Carlosa Santany z LP trwa od ponad pięćdziesięciu lat. W tym czasie on i członkowie jego zespołu grali na wielu instrumentach perkusyjnych firmy, zarówno na żywo, jak i na koncertach.

Zupełnie nowe kongi Africa Speaks są zbudowane z 3-warstwowych klepek dębu syjamskiego (Siam Oak) i wykończone żółtym lakierem, ozdobionym grafiką „African Mask” z okładki płyty Santany wydanej w 2019 roku. W kolekcji znajdują się pasujące Bongosy (LP201AX-SAS), Quinto (LP522X-SAS), Conga (LP559X-SAS) i Tumba (LP552X-SAS). Wszystkie są wyposażone na zamówienie w ręcznie dobrane naciągi z niewyprawionej skóry i chromowane obręcze Comfort Curve II®.

Nowością w ofercie instrumentów Latin Percussion z sygnaturą Carlosa Santany jest również nowo zaprojektowany zestaw zawierający 10- i 11-calowe kongi Aspire Black Magic. Bębny są dostarczane w komplecie z wytrzymałym podwójnym statywem (LPA646-BM). Dostępny jest również pasujący zestaw bongosów (LPA601-BM). Korpusy wykonane z dębu syjamskiego (Siam Oak) są wykończone lakierem Black Sparkle z czarnymi elementami malowanymi proszkowo, a także są wyposażone w naciągi z naturalnej, niewyprawionej skóry.

Aby zadowolić zarówno fanów LP, jak i Carlosa Santany, do kolekcji zostały dodane nowe strojone mini kongi Santana. Pierwszy projekt to dokładna mini replika kongi Africa Speaks. Pozostałe obejmują elegancki bęben z czarnym lakierem z okładką albumu Santany “Lion Art” i bęben z białym lakierem z klasyczną grafiką z albumu “Abraxas“. Te strojone mini kongi mają wysokość 11 cali i są wyposażone w naciągi z niewyprawionej skóry o średnicy 4 1/2 cala, mini obręcz Comfort Curve® i osprzęt pokryty szczotkowanym niklem. Obejrzyj film o minikongach TUTAJ.

Carlos Santana komentuje to tak: “To zaszczyt współpracować z LP i dzielić się ze światem kongami i bongosami Africa Speaks & Black Magic. Od lat 70. Latin Percussion jest pulsem muzyki, a zwłaszcza muzyki Santany. Produkty LP charakteryzują się nienaganną integralnością, kunsztem i są obowiązkowym wyposażeniem każdego perkusisty. W połączeniu ze sztuką wizualną zespołu Santana te kongi i bongosy są przyprawami, substancją odżywczą i składnikami pysznego życia.”

Więcej informacji na temat instrumentów z serii Africa Speaks, Black Magic oraz linii mini kong, a także innych produktów Latin Percussion można znaleźć na stronie lpmusic.com/ #wearerhythm