> > > Live Stream “Gretsch Heritage” na Drum Network

Frima Gretsch Drums rozpoczyna serię streamowanych programów zatytułowaną “Gretsch Heritage“. Będą one nadawane co drugą środę, a w każdym odcinku pojawi się gość specjalny, który współcześnie odgrywa ważną rolę w kultywowaniu tradycji marki Gretsch Drums.

Pierwszy odcinek nowego programu jest zatytułowany “Samotność w parowcu 1872-1895” i poprowadzi go Lucas Von Gretsch – przedstawiciel piątej generacji rodziny Gretsch. Będzie mowa o najwcześniejszej historii marki i założycielu firmy – Friedrichu Gretsch. Kolejne odcinki opowiedzą późniejszą historię legendarnej marki.

Gościem specjalnym w pierwszym odcinku będzie wieloletni artysta GretschMark Schulman, który koncertował i/lub nagrywał z najpopularniejszymi artystami w historii muzyki popularnej, takimi jak: P!NK, Billy Idol, Cher, Foreigner, Velvet Revolver, Sheryl Crow, Stevie Nicks, Tina Turner czy Amy Grant. Schulman to także wzięty perkusista sesyjny, producent muzyczny, inżynier dźwięku, a także współwłaściciel West Triad Studios z siedzibą w Venice w Kalifornii. Oprócz historii marki Gretsch, Mark Schulman i Lucas Von Gretsch porozmawiaja także o karierze, inspiracjach muzycznych i przygodzie z bębnami Gretsch tego pierwszego. Drugim gościem będzie jeden z rzemieślników pracujących w fabryce Gretsch, któremu będzi emożna zadawać pytania.

Zdjęcie: David Phillips

Lucas Von Gretsch komentuje: ‘Nie mogę się doczekać poprowadzenia programu Gretsch Heritage. To będzie wyczerpujące spojrzenie zza kulis na rodzinę, historię, artystów i rzemieślników stojących za brzmieniem Gretscha!

Pierwszy odcinek już jutro, czy we środę 14 października 2020 o godz. 19.00 (10.00 czasu PST). Program Gretsch Heritage daje również możliwość wygrywania nagród w quizach wiedzowych. Informacje na temat programu są dostępne na Drum Network.

Pełna lista programów Drum Network dostępna jest tutaj: www.dwdrums.com/drumnetwork.

Więcej informacji na temat perkusji Gretsch znajdziecie pod tym adresem: www.gretschdrums.com/.