> > > Mariusz Bobkowski wywiad, cz. 6

Mariusz “Bobek” Bobkowski (Turbo) – wywiad dla BeatIt, cz. 6

Mariusz “Bobek” Bobkowski to perkusista zajęty. Jesień ubiegłego roku upłynęła mu pod znakiem jubileuszowej trasy na 35-lecie Turbo, czyli jego macierzystego zespołu. Oprócz tego udziela się innych projektach Wojciecha Hoffmanna – gitarzysty i leadera tej grupy: Wojtek Hoffmann & Project HendrixThe Klenczon Experience, a także występuje na koncertach promujących ostatnią solową płytę tego artysty, zatytułowaną “Behind The Windows“. Pomniejszych projektów pobocznych nie potrafimy nawet zliczyć.

Bobek Turbo

Nie było zatem łatwo umówić się na wywiad, jednak gdy już się to udało, Mariusz zrekompensował to z nawiązką, nie skąpiąc swojego czasu. Efektem jest prawdopodobnie najdłuższa i najbardziej wyczerpująca rozmowa, jaką było nam dane przeprowadzić (no, może z wyjątkiem Thomasa Langa).

W szóstej jej części nasz bohater opowiada o tym, co porabiał w okresie między odejściem z Turbo a powrotem do zespołu oraz szkole, jaką dostał ucząc się partii stworzonych przez takich perkusistów jak Tomek “Krzyżyk” Krzyżaniak, czy Atma Anur po wznowieniu współpracy z Turbo, a także Wojciechem Hoffmannem w jego solowych projektach.

Przed Wami Mariusz “Bobek” Bobkowski. Zapraszamy!