> > > Mark Richardson i Skunk Anansie na żywo, cz. 1

Mark Richardson i Skunk Anansie – “My Ugly Boy” na żywo dla BeatIt

Jeden z ikonicznych rockowych zespołów lat 90., jakim bez wątpienia jest Skunk Anansie, zawitał do Polski pod koniec lutego na cztery występy klubowe. 20.02 zagrali w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, 21.02 w warszawskiej Stodole, 22.02 w klubie B90 w Gdańsku, a 24.02 wystąpili w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Na tym ostatnim koncercie pojawiła się ekipa beatit.tv i przy jego okazji nakręciliśmy perkusistę Marka Richardsona “przy robocie”.

Skunk Anansie Drummer Live

Zespół był w wyśmienitej formie, tak wykonawczo, jak i pod względem utrzymywania kontaktu z wypełniającą szczelnie Salę Wielką CK Zamek publicznością. Oczywiście prym w tej drugiej dziedzinie wiodła wokalistka i prawdziwa frontwoman, Skin, która śpiewała bezbłędnie, jednocześnie doskonale skupiając na sobie uwagę wielbicielek i wielbicieli. Dość wspomnieć, że już w trakcie drugiego utworu wokalistka wykonała pierwszy skok w publiczność i nie był to jej ostatni stage dive tego wieczora. Wsparcie dla niej stanowiła doskonała robota gitarowa Ace‘a i świetna praca sekcji rytmicznej – wciąż funkującego i punktualnego Cassa z grającym bez fajerweków, ale konkretnie i z myślą o całości danego utworu Markiem Richardsonem, wykorzystującym zestaw Tama Starclassic Birch Bubinga w rozmiarach 12”, 13”, 16”, 18” i blachach Zildjian (3 crashe K 20”, crash FX 20”, ride K 24”, hi hat K Light 15” i splash A Custom 10”).

Dobór repertuaru przekrojowy, co oczywiście również przyczyniło się do bardzo pozytywnego obioru ze strony publiczności. Zespół nie zaniedbał promowanej właśnie nowej płyty, zatytułowanej Anarchytecture (Death To The Lovers, Love Someone Else), jednocześnie serwując większość spośród tych numerów, za które pokochali ich fani rocka w latach 90., np. Charlie Big Potato, Intellectualise My Blackness, Hedonism, I Can Dream, Little Baby Swastikkka, Twisted (Everyday Hurts), nie zapominając także o kawałkach z płyt wydanych po powrocie grupy na scenę w 2009 r. Do tej ostatniej kategorii należy utwór “My Ugly Boy“, czyli pierwszy singiel z albumu “Wonderlustre” (2010) – pierwszego nagranego po powrocie zespołu.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista Mark Richardson i grupa Skunk Anansie w pierwszej odsłonie koncertowego materiału nagranego specjalnie dla beatit.tv!