> > Mark Richardson i Skunk Anansie na żywo, cz. 2

Mark Richardson i Skunk Anansie – “Because Of You” na żywo dla BeatIt

Jeden z ikonicznych rockowych zespołów lat 90., jakim bez wątpienia jest Skunk Anansie, zawitał do Polski pod koniec lutego na cztery występy klubowe. 20.02 zagrali w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, 21.02 w warszawskiej Stodole, 22.02 w klubie B90 w Gdańsku, a 24.02 wystąpili w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Na tym ostatnim koncercie pojawiła się ekipa beatit.tv i przy jego okazji nakręciliśmy perkusistę Marka Richardsona “przy robocie”.

Skunk Anansie Drummer Live

Naszą recenzję tego znakomitego, wyprzedanego do ostatniego miejsca i bardzo entuzjastycznie przyjętego przez publiczność występu możecie przeczytać w opisie pierwszego z serii drum camów z Markiem. Zapoznajcie się z tym, co sam zainteresowany ma do powiedzenia na temat widocznego i słyszalnego na nagraniu sprzętu:

Mój przyjaciel Ian Bush, który jest managerem produktu w firmie Headstock Management zaproponował, żebym coś u nich wybrał. Zagrałem na wszystkim, co mieli i zakochałem się w bębnach Tama Star i Starclassic Birch Bubinga, na której zagram dzisiaj. Udało mi się zdobyć czarne, matowe wykończenie, które dopiero teraz wchodzi na rynek. Ja dostałem je troszkę wcześniej. Taki mały ekskluzywny bonus.

Te bębny są bardziej muzyczne i żywsze niż wszystko, co wcześniej miałem. Przeszedłem też na dwa tomy i dwa floor tomy. Chodziło nie tylko o to, żeby zagrać te starsze numery z pierwszej płyty, którą nagrał Robbie France. On miał trzy tomy z przodu i dwa z boku. Zależało mi na tym, żeby oddać klimat tamtych nagrań i stąd dodatkowy tom z przodu. To jest różnica w stosunku do jednego toma z przodu na wzór Johna Bonhama, na punkcie którego miałem obsesję. Pomyślałem, że spróbuję czegoś dla siebie samego i zobaczę, co z tego wyniknie. Wyszło świetnie.

Blachy to Zildjian K. Duże, 20-calowe. U mnie wszystko wisi bardzo daleko. Jeśli mogę uzyskać więcej szumu przy mniejszym wysiłku, to to trochę pomaga. K 20” są fenomenalne. Mam małego splasha A Custom 10”, hi hat K Light 15” oraz crash EFX 20”. Zrezygnowałem z chinek i to jest fajne połączenie crasha z chinką. Ride Zildjian A 24”. Rozmiar ma znaczenie!

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista Mark Richardson i grupa Skunk Anansie w utworze “Beacause Of You“, który był jednym z trzech premierowych na przekrojowym wydawnictwie zespołu, zatytułowanym “Smashes & Trashes“. Oto druga odsłona koncertowego materiału nagranego specjalnie dla beatit.tv!