> > > Mark Richardson wywiad dla BeatIt, cz. 4

Mark Richardson (Skunk Anansie) w wywiadzie dla BeatIt, cz. 4

Jeden z ikonicznych rockowych zespołów lat 90., jakim bez wątpienia jest Skunk Anansie, zawitał do Polski pod koniec lutego na cztery występy klubowe. 20.02 zagrali w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, 21.02 w warszawskiej Stodole, 22.02 w klubie B90 w Gdańsku, a 24.02 wystąpili w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Na tym ostatnim koncercie pojawiła się ekipa beatit.tv i przy jego okazji przeprowadziliśmy obszerny wywiad z perkusistą grupy – Markiem Richardsonem.

Perkusista Skunk Anansie wywiad

W czwartym odcinku naszego spotkania rozmawiamy tylko i wyłącznie o sprzęcie perkusyjnym. Mark opowiada zatem o zakończeniu wieloletniej współpracy z firmą Yamaha, transferze do marki Sakae i wreszcie o okolicznościach swojego przejścia na bębny Tama. Rozmawiamy także o doborze tomów, werbli, pedałów, talerzy i naciągów oraz o zmianach, jakie ostatnio zaszły u naszego gościa w tej mierze. Nie zapomnieliśmy także o pałkach lub temacie związanym z kolekcjonowaniem gratów.

Zakochałem się w bębnach Tama Star i Starclassic Birch Bubinga. Udało mi się zdobyć czarne, matowe wykończenie, które dopiero teraz wchodzi na rynek. Ja dostałem je troszkę wcześniej. Taki mały ekskluzywny bonus.

Szkoda, że moja relacja z firmą Yamaha się zakończyła w taki sposób, w jaki się zakończyła, ale wszystko się zmienia. Mam wielkie szczęście mając taką karierę i dość znaczącą obecność w branży. Dzięki temu proponuje mi się przejście z jednej firmy do drugiej. To wielki przywilej.

Mam niepoważne ilości sprzętu. Jak się długo gra, to gratów przybywa. Część tego sprzętu oddałem mojej szkole. Tej, w której zagrałem pierwszy koncert w życiu.

Zwykle do studia zabieram cztery werble i wiem, że to będzie jeden z nich. Takie rzeczy się wie. Mam na przykład też Sakae 14”x8”, który się niesamowicie spisał na ostatniej płycie i którego nigdy się nie pozbędę. Ludwig Black Beauty 14”x5” zagrał chyba na każdej mojej płycie.

Reszty dowiecie się oglądając ten odcinek wywiadu. Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista zespołu Skunk Anansie, Mark Richardson, w czwartej odsłonie wywiadu udzielonego specjalnie portalowi beatit.tv!

Share