> > > Michał “Malina” Maliński & Nosowska – “Nomada” na żywo dla Beatit

Jeden z jesiennych weekendów, a dokładniej 4 i 5 października 2019, spędziliśmy razem z utalentowanym perkusistą młodego pokolenia – Michałem “Maliną” Malińskim. W piątek 4 października nasze kamery zarejestrowały występ Grubsona w poznańskim klubie Tama, a w sobotę odpaliliśmy sprzęt, by nagrać jego grę w zespole Katarzyny Nosowskiej, która wystąpiła w ramach urodzin Starego Browaru, również w Poznaniu.

Michał Maliński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie dr. Dariusza Kaliszuka. Aktualnie Michał udziela się w takich składach jak: Grubson, Nosowska, Jarecki, Dj Brk, Neonówka, Żarówki. “Malina” jest endorserem tureckiej marki talerzy Impression Cymbals. Jego wypowiedź na temat instrumentów, jakich używa podczas występów z Katarzyną Nosowską jest do obejrzenia TUTAJ.

Katarzyna Nosowska, to wokalistka zespołu Hey oraz artystka prowadząca solową dzialalność pod nazwą Nosowska. TUTAJ możecie zobaczyć występ zespołu Hey z Robertem Ligiewiczem w utworze “Co tam?”, który nasze kamery zarejestrowały w 2013 roku.

Oto jak autorka wyjaśnia genezę tytułu utworu:

Chodzi o to, że bardzo często jako ludzie odbieramy sobie taką przyjemność, która wynika z tego, że na przykład przysiądziemy w jednym miejscu na dłużej, z jedną osobą zostaniemy na długo. To są rzeczy które wymagają odwagi, ale jeśli się zdecydujemy na taki krok w życiu, po prostu być, żeby się osadzić no to wtedy profity są, że tak powiem, no zupełnie wspaniałe. A piosenka z kolei opowiada o postaci, która krótko mówiąc najada się a potem ze wstydem to wszystko jakby oddaje światu z powrotem, ponieważ nie jest skłonna zatrzymać się na dłużej. Czyli jest takim wędrowcem, kimś kto się przemieszcza, czyli dlatego tytuł nomada”. Źródło: Wikipedia

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Michał “Malina” Maliński w utworze “Nomada“, który pochodzi z wydanego w 2011 roku albumu “8“.