> > > Michał “Malina” Maliński prezentuje swój zestaw perkusyjny

W dniach 4 i 5 października mieliśmy okazję spotkać się z jednym z bardziej unikatowych i uniwersalnych polskich perkusistów – Michałem Maliną Malińskim.

Michał Maliński jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie dr. Dariusza Kaliszuka. Aktualnie gra i udziela się w takich składach jak: Grubson, Nosowska Jarecki, Dj Brk, Neonówka, Żarówki.

Podczas wcześniej wspomnianego weekendu nasze kamery zarejestrowały koncerty Grubsona i Nosowskiej. Dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować instrument na jakim Malina grał podczas koncertu z Nosowską.

“Spotkaliśmy się tutaj żeby pogadać głównie o blachach, bębny są fajne ale przede wszystkim blachy! Jeśli chodzi o talerze, to współpracuję z firmą Impression. Mam tutaj różne modele talerzy o różnych wykończeniach.

Używam dwóch hi hatów. Top to Impression Dry Jazz, a bottom to Impression Illuminati. Dzięki chłopakom z Impression Cymbals miałem możliwość testowania hi hatów w różnych kombinacjach i układach. Jeśli chodzi o drugi hat, to złożony on został z O-zona i crasha Traditional w rozmiarze 16”.

Crashe to formuła Traditional 18” i 20” ten większy czasami spełnia rolę ride’a, dzisiaj ostro go katowałem. Ta 20-stka może wydawać się duża ale warto wspomnieć, że seria Traditional zawiera crashe w rozmiarach do 24”.Tu mam mój ulubiony talerz jest to crash 20” z serii Hammer XL, ręcznie kutra blacha. Jest dużo głośniejszy od pozostałych ale brzmi pięknie, bardzo lubię jego piaskowe brzmienie.Mam w domu jeszcze jedną 20 i 18 z tej serii.

Jeśli miałbym określić te blachy jednym słowem, to byłaby to uniwersalność – ze względu na to, że tych formuł jest kilka, spory wybór duża dowolność. W moim przypadku mam możliwość ogrania, testowania i szukania swojego brzmienia.”