> > > Mike Portnoy o mnogości swoich projektów

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o Sons Of Apollo – nowym zespole, w którym będzie się udzielał Mike Portnoy. Podczas wywiadu udzielonego w amerykańskim programie radiowym “Trunk Nation“, prowadzonym przez legendarnego dziennikarza muzycznego Eddiego Trunka, były perkusista Dream Theater odniósł się do zarzutów niektórych fanów o tym, że tworzy coraz to nowe projekty zbyt często i nie poświęca im wystarczająco dużo czasu.

M. Portnoy o mnogości swoich projektów

Wciąż mi się za to dostaje. Po komunikacie dotyczącym Sons Of Apollo poczytałem sobie komentarze, a tam ludzie pisali rzeczy w stylu: “O matko! Ile jeszcze kapel Portnoy będzie obstawiał? Czy to jest osiemdziesiąta siódma?”. Bla, bla, bla. Jest to więc temat, którym ludzie lubią mnie chłostać, ale jestem w stanie sobie z tym poradzić. Jako pracoholik podchodzę strategicznie do układania mojego kalendarza i pilnuję, żeby wszystko w nim działało jak należy. Błędne wyobrażenie ludzi polega na tym, że zakładam kapelę, po czym z niej odchodzę, zakładam następną, odchodzę i tak dalej.
Spośród tych osiemdziesięciu siedmiu kapel, w których grałem odszedłem tylko z dwóch. Były to DREAM THEATER po 25 latach i ADRENALINE MOB, ponieważ nie byłem wstanie połączyć wszystkiego. Poza tym trzymam się wszystkiego, czego jestem częścią i pracuję nad tym. Skoro potrafię pogodzić obowiązki we wszystkich tych zespołach, to czemu k*&!@ nie?.
Liczby osiemdziesiąt siedem używam żartobliwie. Faktyczna to będzie jakieś dwadzieścia siedem, dwadzieścia osiem.
Od kiedy odszedłem z DREAM THEATER zrobiłem mnóstwo rzeczy z mnóstwem zespołów. Zupełnie jakbym dodawał jedną do listy każdego roku, nie wspominając już o wspomaganiu takich kapel jak TWISTED SISTER czy AVENGED SEVENFOLD. Faktycznie, lista się wydłuża. Chodzi o to, że gdy się kocha muzykę, tak jak ja, Dave Grohl czy Mike Patton, to chce się robić różne rzeczy i grać z różnymi ludźmi. Aktor grający w filmach nie chce grać tej samej roli do końca życia, tylko szuka różnych reżyserów, aktorów czy scenarzystów i chce się spróbować w różnych gatunkach. Ja mam tak jako muzyk.

Podcast z wywiadem do odsłuchania TUTAJ.

Share