> > > Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – nagrania w Warszawie

W dniach od 27 do 31 lipca 2020 roku mieliśmy przyjemność realizować nagrania wideo dla projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #kulturawsieci” pt. “Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – jak oni to robią?”. Za tym przedsięwzięciem stoi polska firma Drumed, dystrybutor tureckich talerzy Impression.

Impression Cymbals – artystyczna manufaktura wytwarzająca kultowe instrumenty muzyczne – talerze perkusyjne. Firma została założona w Stambule przez legendarnego artystę, mistrza w swojej dziedzinie – Güçlü “Leona” Arslana.

Artyści i ekipa realizująca przedsięwzięcie byli goszczeni w podwarszawskim studio nagraniowym Take1 mieszczącym się Tomicach. Nie bez przyczyny właśnie to studio zostało wybrane przez producentów projektu. Właścicielem tego miejsca jest Łukasz “Samba” Dmochewicz – rewelacyjny perkusista i pasjonat vintage’owych instrumentów. Nie mogło być lepiej, bo zostaliśmy otoczni perkusyjnym flow od rana do wieczora. Każdy z zaproszonych perkusistek i perkusistów mógł poczuć się jak w bębniarskim raju. Bez dwóch zdań to zasługa właściciela i ekipy pracującej w studio Take1.

Gwiazdami tych kilku dni byli polscy artyści, którzy mieli za zadanie opowiedzieć, a przede wszystkim pokazać i zagrać, w jaki sposób pielęgnują swoją pasję do tego instrumentu.

Pierwszego dnia nagrywaliśmy Bartka Adamczyka, który na co dzień udziela się w zespole Hook.

Drugi dzień to spotkanie z dwoma Panami o dość odmiennej stylistyce grania:

Maciejem Hubczakiem reprezentujący zespół Sonbird i bardzo dobrze znany widzom beatit.tv Michał Bryndal z zespołu VooVoo.

Trzeci dzień to również dwa odmienne światy gry na tym instrumencie, które przedstawili nam Bartek Nazaruk (Zakopower, Dagadana, Kayah & Transoriental Orchestra) i Hubert Kostyra (Margaret).

Czwarty dzień to powiew delikatności i subtelności w graniu wniesiony przez Wiktorię Jakubowską (Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Paulina Przybysz, Ralph Kaminski) oraz zupełnie odmienny świat o zabarwieniu nowej fali punka, który reprezentuje Janek Pstrokoński na co dzień grający w warszawskim zespole Komety oraz Mons, z którego koledzy wsparli Go w nagraniu.

Ostatni dzień był dla nas ucztą muzyczną. Studio odwiedzili Olek Orłowski z kolegami z zespołu Magnificent Muttley oraz Marcin “Ułan” Ułanowski z zaproszonym Kubą Galińskim serwując niesamowite groove’y z Ich wspólnego projektu Noc.

Podsumowując: będzie z tego niesamowity materiał, który już niedługo obejrzycie na specjalnie do tego celu przygotowanym kanale YouTube. O premierze każdego odcinka będziecie oczywiście przez nas powiadamiani na bieżąco. My teraz zabieramy się do pracy nad dźwiękiem i obrazem, a Wam pozostaje chwilę poczekać. Uwierzcie nam, że warto!

Beatit.tv jest realizatorem wideo projektu, a także patronem medialnym.