> > > NAMM 2017: Gregg Bissonette i Jerry Gaskill na żywo

BeatIt na NAMM 2017: występ Gregga Bissonette i Jerry’ego Gaskilla

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich możliwych rodzajów instrumentów, nagłośnienia, oprogramowania czy usług związanych z branżą muzyczną, a więc także i perkusji. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawiły się wszystkie wielkie firmy światowego rynku perkusyjnego, wszystkie spośród tych, które się na nim liczą, a także te, które chcą taki status osiągnąć. Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Billy Cobham, Steve Gadd, Steve Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Marvin “Smitty” Smith, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, a to zaledwie początek listy.

Spotkanie z marką Dixon

Jednym z miejsc, w których czekało na odwiedzających sporo atrakcji było stanowisko firmy DIXON. Można było tam spotkać takich mistrzów fachu perkusyjnego, jak John Mader, Gregg Bissonette czy Jerry Gaskill. Drugiego dnia targów miała miejsce tzw. signing session i każdy miał możliwość zdobyć ich autograf, chwilę porozmawiać, przybić piątkę, zrobić sobie zdjęcie. Natomiast w sobotę 21 stycznia byliśmy świadkami występu panów Bissonette i Gaskilla, którego całość oczywiście dla Was zarejestrowaliśmy. Właśnie w tej chwili możecie przekonać się na własne oczy i uszy, jak najpoważniejsi perkusiści naszych czasów potrafią zagrać muzykę mając do dyspozycji wyłącznie dwa zestawy perkusyjne. No dobrze, jeszcze do tego sporo talentu i osobowości.

Dixon Bissonette Gaskill NAMM 2017

Od lewej: G. Bissonette, J. Gaskill

Oto Gregg Bissonette oraz Jerry Gaskill we wspólnej improwizacji oraz medley’u standardów rockowych, do wykonania których zaprosili również publiczność. Usłyszymy fragmenty następujących utworów: “Rock And Roll” z repertuaru Led Zeppelin, “Wipeout” zespołu The Surfaris, “Manic Depression” Jimmy’ego Hendrixa, czy wreszcie “Come Together” Beatlesów.

Zapraszamy do zabawy!