> > > NAMM 2017: stanowisko firmy Aquarian

BeatIt na NAMM 2017: firma Aquarian

Targi muzyczne NAMM to najpotężniejsza impreza tego typu na świecie. Właściwie nie trzeba tego stwierdzenia uzasadniać. Każdy, kto ma do czynienia z branżą muzyczną wie o tym doskonale. Dotyczy ono wszystkich możliwych gałęzi przemysłu muzycznego, tzn. producentów instrumentów (a więc i perkusji oraz instrumentów perkusyjnych), nagłośnienia, oprogramowania czy dostawców usług związanych z branżą muzyczną. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawiły się wszystkie wielkie firmy światowego rynku perkusyjnego (DW, Pearl, Yamaha, Roland, Tama, Ludwig, Zildjian, Paiste, Sabian, Meinl, Vic Firth, Remo, Evans, prezentowany dziś AQUARIAN itd.), wszystkie spośród tych, które się na nim liczą (np. Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Craviotto), a także te, które chcą taki status osiągnąć (jak na przykład Diril, nasz, polski Polyend czy Headhunters). Należy także wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się choćby: Billy Cobham, Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Steve Smith, Benny Greb, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Marvin “Smitty” Smith, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, Gergo Borlai, Vinny Appice, a to zaledwie początek listy.

Stoisko Aquarian NAMM 2017

Beatit na stoisku firmy Aquarian

Przemierzając setki stanowisk firm perkusyjnych w pawilonie Centrum Konferencyjnego w Anaheim zatrzymaliśmy się również u znanego i poważanego producenta naciągów i akcesoriów perkusyjnych – firmy AQUARIAN. Naszym i Waszym przewodnikiem po licznych nowościach firmy na rok 2017 jest Jamie Harris – szef sprzedaży na Stany Zjednoczone. Opowie on Wam o nowych padach ćwiczebnych, wyposażonym w magnes kluczyku do strojenia bębnów o nazwie MagnaKey, łatkach wzmacniających naciągi wielokrotnego użytku o nazwie Dura-DOT, naklejkach wytłumiających wielokrotnego użytku o nazwie t-TAB, kick-PATCH (czyli łacie zaklejającej naciąg centralki w przypadku pęknięcia), naciągach z serii Reflector (przy projektowaniu których pracował Eric Moore), a także naciągu werblowym stworzonym z okazji setnej rocznicy urodzin Buddy Richa (o symbolu TCBR14).

Bębniarki i Bębniarze! Oto, co nowego przygotowali właściciele marki AQUARIAN na obecny rok! Prosto z targów muzycznych NAMM 2017!