> > > NAMM 2017: stanowisko firmy British Drum Co

Zobaczcie, jak prezentowało się stanowisko firmy British Drum Co.

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Po prostu. Tysiące producentów wszystkich możliwych rodzajów instrumentów (a więc także i perkusji, instrumentów perkusyjnych i akcesoriów), nagłośnienia, oprogramowania czy dostawców usług związanych z branżą muzyczną, do tego dziesiątki tysięcy zwiedzających trzypiętrowe centrum konferencyjne w kalifornijskim Anaheim, przy czym wszyscy również są przedstawicielami praktycznie każdej gałęzi przemysłu muzycznego. I tak co roku. To trzeba po prostu zobaczyć i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze!

British Drum Co na NAMM 2017

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co jest raczej zrozumiałe) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy najwięksi światowego rynku perkusyjnego (Paiste, Zildjian, Sabian, Meinl, DW, Gretsch, Tama, Yamaha, Pearl itd.), wszyscy, którzy się dla niego zasłużyli i którzy się na nim liczą (Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Mapex, Craviotto), a także ci, którzy chcą taki status osiągnąć (np. kanadyjski producent pałek i akcesoriów Headhunters, nasi rodacy z firmy Polyend czy właśnie BRITISH DRUM CO., którzy stawiają na wysokiej jakości produkty, połączone z iście brytyjskim dystyngowaniem). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, John JR Robinson, Benny Greb, Mike Johnston, Gregg Bissonette, Rick Latham, Vinny Appice, Danny Carey, Nicko McBrain, Daru Jones, Mikkey Dee, Gergo Borlai czy Russ Miller. A to zaledwie czubek góry lodowej…

 

Odwiedzamy British Drum Co. na NAMM 2017.

W ciekawej ofercie tego producenta można znaleźć nie tylko zestawy perkusyjne, chociaż to na nich najbardziej warto się skupić. Oprócz wysokiej jakości bębnów brytyjczycy posiadają także pady do ćwiczeń, mini cajony serii iTap oraz zaprojektowany przez bębniarza espołu Blossoms, bardzo przydatny uchwyt na wszelkie akcesoria perkusisty- Joe’s Butler. Skupiając się na bębnach, możemy wyróżnić szczególnie serię Legend, z brzozowymi korpusami oraz obręczami wzmacniającymi zamontowanymi wewnątrz, serię Lounge– utrzymaną w stylu retro, z mahoniowymi korpusami i autorskimi lugami Palladium oraz kompaktową, ale potężnie brzmiącą serię ImpBRITISH DRUM CO. wytwarza też świetne werble (Bluebird czy Merlin). Rzućcie okiem na to, co jeszcze ma w zanadrzu ta rosnąca w siłę firma!