> > > NAMM 2017: stanowisko firmy Craviotto

Stoisko firmy Craviotto na targach NAMM 2017

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Po prostu. Tysiące producentów wszystkich możliwych rodzajów instrumentów (a więc także i perkusji, instrumentów perkusyjnych i akcesoriów), nagłośnienia, oprogramowania czy dostawców usług związanych z branżą muzyczną, do tego dziesiątki tysięcy zwiedzających trzypiętrowe centrum konferencyjne w kalifornijskim Anaheim, przy czym wszyscy również są przedstawicielami praktycznie każdej gałęzi przemysłu muzycznego. I tak co roku. To trzeba po prostu zobaczyć i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze!

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co jest raczej zrozumiałe) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy najwięksi światowego rynku perkusyjnego (Paiste, Zildjian, Sabian, Meinl, DW, Gretsch, Tama, Yamaha, Pearl itd.), wszyscy, którzy się dla niego zasłużyli i którzy się na nim liczą (Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Mapex, CRAVIOTTO), a także ci, którzy chcą taki status osiągnąć (np. kanadyjski producent pałek i akcesoriów Headhunters, nasi rodacy z firmy Polyend czy zajmujący się głównie akcesoriami perkusyjnymi Big Bang Distribution). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, John JR Robinson, Benny Greb, Mike Johnston, Gregg Bissonette, Rick Latham, Vinny Appice, Danny Carey, Nicko McBrain, Daru Jones, Mikkey Dee, Gergo Borlai czy Russ Miller. A to zaledwie czubek góry lodowej…

Stoisko Craviotto na targach muzycznych NAMM 2017

Nowości Craviotto na rok 2017

Oczywiście zatrzymaliśmy się także na stoisku renomowanej i znanej na całym świecie manufaktury CRAVIOTTO. Przedstawiciele firmy nie pozostawiają złudzeń co do tego, że zamierzają kontynuować dzieło zmarłego niedawno założyciela firmy i mistrza w fachu wytwarzania bębnów – Johna Craviotto. Czas pokaże, jak im to się powiedzie. W tej chwili możemy tylko pokazać propozycje na bieżący rok, a są one naprawdę ciekawe. Oto przed Wami werble wykonane z bubingi, jaworu (przepiękny instrument!!!), czarnej akacji oraz paduku, pierwszy w historii firmy pełen zestaw z hikory, a także premierowy zestaw wykonany z buku europejskiego (werble z obu rodzajów drewna firma produkuje już od jakiegoś czasu).

Zapraszamy do obejrzenia nowości firmy CRAVIOTTO na bieżący rok. Prosto z targów muzycznych NAMM!