> > > NAMM 2017: stanowisko firmy Q Drum Co.

BeatIt odwiedza stoisko firmy Q Drum Co. podczas NAMM 2017

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich możliwych rodzajów instrumentów, nagłośnienia, oprogramowania czy usług związanych z branżą muzyczną, a więc także i perkusji. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy wielcy światowego rynku perkusyjnego, wszyscy producenci, którzy się na nim liczą, a także ci, którzy ciężko pracują nad tym, aby taki status osiągnąć (do tej grupy śmiało możemy zaliczyć firmę Q Drum Co.). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Marvin “Smitty” Smith, Steve Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, a spośród endorserów Q Drum Co. – Ilan Rubin.

Q Drum Co. NAMM 2017

Miedziany korpus Q Drum Co. łączony nitami

Nowości w ofercie firmy Q Drum Co.

Ponieważ doceniamy talent i umiejętności perkusyjne Ilana Rubina, czy to prezentowane w zespole Nine Inch Nails, Lostprophets, Angels & Airwaves czy Paramore, a także ponieważ bardzo podoba nam się brzmienie jego bębnów, musieliśmy zatrzymać się na stanowisku Q Drum Co., której to marki wspomniany artysta jest najważniejszym endorserem, a nawet twarzą. O nowościach proponowanych przez firmę opowiada Jeremy Berman, który jest głównym projektantem, konstruktorem i człowiekiem z wizją w firmie. Za chwilę zobaczycie i usłyszycie dwa werble, które poszerzą ofertę firmy w 2017 roku. Pierwszy to aluminiowy (z serii Gentelman’s Aluminium) oraz miedziany (z serii Gentleman’s Copper). Korpusy obu instrumentów są bezszwowe. Ponadto Jeremy prezentuje miedziany korpus łączony nitami i wyposażony w pierścień wzmacniający wykonany z 10-warstwowej sklejki.

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami oferowanymi przez firmę Q Drum Co. w bieżącym roku, a zaprezentowanymi podczas targów NAMM 2017!