> > > Nasze propozycje na prezenty świąteczne dla perkusistów

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, no i jak co roku bliscy Bębniarzy i Bębniarek zadają sobie to samo pytanie: Co można kupić komuś, kto najbardziej na świecie kocha siedzieć w tylnej części sceny, zasłonięty przez swoje ukochane bębny i blachy, nierzadko w prawie zupełnej ciemności? Naszym zdaniem perkusiści nie są aż tak trudni w obsłudze, jeśli chodzi o kupowanie prezentów świątecznych, a w każdym razie łatwiej znaleźć coś dla nich niż dla teściowej…

Jednak jeśli ktoś do tej pory jeszcze niczego nie wymyślił dla swojej ukochanej Perkusistki lub ukochanego Perkusisty, to mamy dla Was kilka propozycji, które sprawią im troszkę więcej radochy niż skarpety, dezodorant, pianka do golenia czy nieśmiertelny krawat w Mikołaje. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji przedmiotów dostępnych na polskim rynku lub w internecie, z których część opisywaliśmy na łamach BeatIt. Być może ułatwią one wybór poszukiwaczom Prezentu Doskonałego.

“Jeszcze nie umarłem”, autobiografia Phila Collinsa (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016)

Wciągająca lektura opisująca życie i karierę jednej z największych gwiazd w historii muzyki popularnej, ale także (a dla nas przede wszystkim) wybitnego perkusisty. Historia nadziana wskazówkami dla młodych adeptów bębnów jak dobra kasza skwarkami. Nasza recenzja tej pozycji jest dostępna TUTAJ.

collins-bio-eng

“Ringo. Biografia człowieka, który wyznacza rytm”, autor: Michael Seth Starr (Wydawnictwo SQN, 2016)

Biografia najsławniejszego perkusisty świata. Z jakiego powodu przybrał pseudonim? Czy podczas spotkania z królową Elżbietą II był pod wpływem? Dlaczego Beatlesi ukrywali jego odejście z zespołu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej pozycji.

ringo-starr-biografia

Tomasz Łosowski, płyta “Fusionland” (Soliton, 2016)

Lekcja doskonałego bębnienia w stylu fusion. Lepiej się nie da.

fusionland-okladka-outside

Naciągi Code Drum Heads

Od pewnego czasu za naciągi uznanych producentów trzeba płacić więcej niż kiedyś, a tu mamy produkt, który nie ustępuje w niczym tym renomowanym i do tego w cenach bardziej przyjaznych dla klientów.

code-drum-heads

Naciągi WS Drumheads

Komentarz jak wyżej. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku kupując produkt wspieramy polskiego producenta, co jest wartością samą w sobie. W obu przypadkach warto napisać do Świętego Mikołaja.

ws-drumheads

Metronom PolyNome

Zaktualizowana w tym roku aplikacja na iOS autorstwa Joe Crabtree – perkusisty zespołu Wishbone Ash i dobrego znajomego BeatIt. Zawiera ona wiele dotychczas niespotykanych funkcji przydatnych najbardziej wymagającym perkusistom. Nasze informacje na ten temat są dostępne TUTAJ oraz TUTAJ.

PolyNome-coming-soon-1024x538

Pałki Tama Rhythm Mate

Nowa, poszerzona oferta za rozsądną cenę. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

tama-rhythm-mate-palki

Bijak Ahead Switch Kick

Wielofunkcyjny bijak, który zaskakuje mnogością ustawień oraz szybkością dokonywania zmian. Wykonując tylko jeden ruch dłonią możemy przełączyć bijak filcowy na plastikowy, jednym pociągnięciem zmienić cały bijak na drewniany itp. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

switchkick

Nakładki na pałki Gig Grips

Cienka, aczkolwiek wytrzymała nakładka, którą umieszczamy na pałeczce. Wkładamy w nią palec i mamy z głowy wypadanie, ślizganie i inne niedogodności podczas gry. Korzystał z tego sam Phil Collins podczas nagrywania swojej płyty “Going Back“. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

giggrips

Quick Torque firmy Eccentric Systems

Jest to krzywka na mechanizm stopki zakładana na fabryczne ramię ze sprężyną znajdujące się po prawej stronie mechanizmu, która zwiększa szybkość stopki. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

quick torque500x500

Sabian Sound Kit (mikrofony do bębnów + mikser)

Zestaw składa się z miksera trójkanałowego (SSK) dedykowanego do pracy z perkusją oraz trzech mikrofonów: dynamicznego do centralki (SK1) i dwóch pojemnościówek (SOH2) jako overheady. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

sabian_sound_kit__big

Metronom Smart Click

Metronom firmy Steinberg, który jest kompatybilny z podręcznymi urządzeniami iOS. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

Smart Click thumb

Torby na pałki Sabian Stick Bag 360 i 362

Nie dość, że można je zawiesić na zestawie lub położyć na płasko, tak jak inne produkty tego typu, to można je również postawić pionowo, Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

Sabian 362 stick bag 2.jpg

Pałki ProMark Mike Portnoy 420X

Zastosowano tu technologię Active Grip, polegającą na zastosowaniu materiału, który pod wpływem potu i wzrostu temperatury poprzez tarcie, staje się dość lepki, co powoduje pewniejszy chwyt pałki. Nasza informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

pałki-mp-420x

 

Ahead GLL rękawiczki perkusyjne

Wewnętrzna część wykonana z litej skóry, na zewnątrz łączony materiał i skóra. Informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ

pasja-rekawice

Zildjian- zestaw upominkowy pałki, pad 3″, szklanka

Zestaw oryginalnych gadżetów firmy Zildjian. Wszystko czego potrzebuje perkusista zapakowane w estetyczny karton. Informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ

pasja-zildjian

Sabian QS1PD pokrowiec na pałki perkusyjne

Futerał na pałki perkusyjne – Quick Stick – dodatkowa kieszonka zewnętrzna. Wykończenie Plaid. Informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ

pasja-pokrowiec-sabian

Nie zapominajmy również o możliwości zarezerwowania biletu na któreś ze zbliżających się w nadchodzącym roku wydarzeń perkusyjnych, takich jak kliniki, warsztaty i festiwale.

Pamiętajcie, Kochani: jeśli krawat w Mikołaje, to jako DODATEK do prezentu dla perkusisty!