> > > Nocny Kochanek – Druga odsłona “Trasy w Ciemność” startuje w połowie września, w… Berlinie!

Grupa Nocny Kochanek wciąż w trasie. Po styczniowej premierze albumu „Randka w Ciemność”, zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu nieco ponad 3 miesięcy 36 koncertów, z których 35 było wyprzedanych… Po obfitym sezonie koncertów plenerowych, Nocny Kochanek rusza na podbój europejskich scen! 

Pierwsza odsłona trasy koncertowej promującej krążek „Randka w Ciemność” zakończyła się w ostatnich dniach kwietnia, dwoma koncertami w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy odwiedzili ponad 30 miast, a zdecydowania większość koncertów odbyła się pod hasłem: „WYPRZEDANY”. 

Jeden tylko Radom jest rodzynkiem na tej liście – wszystkie pozostałe się wyprzedały! To naprawdę przyjemna myśl, jednak muszę przyznać, że nie było to dla nas jakąś ogromną niespodzianką, biorąc pod uwagę, że od jakichś 2 lat, z trasy na trasę „wyprzedanych” koncertów jest coraz więcej. Im dalej w las, tym zdziwienie w tej kwestii jest coraz mniejsze – ale niezmiennie bardzo się z tego cieszymy. Że wciąż nie zmęczyliśmy publiczności naszą twórczością i swoimi osobami, i że wciąż ludzie chcą nas słuchać i oglądać na żywo! – mówi Robert „Kazon” Kazanowski, gitarzysta zespołu. 

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa i wkrótce po serii koncertów plenerowych startuje z drugą odsłoną „Trasy w Ciemność”, promującej album „Randka w Ciemność”, którego premiera odbyła się 11 stycznia b.r., przy wsparciu Wydawnictwa Agora. Tym jednak razem, muzycy rozpoczną swoją muzyczną wycieczkę w… Berlinie. Później zespół pojedzie do Holandii a następnie odwiedzi Anglię, Szkocję oraz Irlandię.
Zdrajcy Metalu zagrają dwa koncerty w Niemczech – w Berlinie oraz Kolonii, później w holenderskiej Hadze a następnie odwiedzą Polonię na Wyspach Brytyjskich.
Nocny Kochanek zagra w sumie 12 koncertów poza granicami kraju, co będzie najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy.

W międzyczasie, Nocny Kochanek jako jeden z pierwszych zespołów muzycznych w Polsce czynnie zaangażował się w obchodzony od ponad 10 lat na całym świecie a po raz pierwszy oficjalnie również i w Polsce – Record Store Day. Grupa specjalnie na tą okazję przygotowała 7-calową płytę winylową, na której znalazły się nie wydane nigdy wcześniej utwory. W ramach obchodów święta niezależnych sklepów muzycznych, grupa zagrała specjalny koncert akustyczny w jednym z poznańskich sklepów muzycznych. Nocny Kochanek zapowiada premierę koncertu w serwisie youtube.com w połowie czerwca 2019. 

Bilety na koncerty dostępne w serwisie goout.net: https://goout.net/pl/artysci/nocny-kochanek/eodtf/