> > > Nowa linia werbli DW

DW wprowadza na rynek nową linię werbli z serii Collector’s Series. Są to werble piccolo, których rozmiar jest zainspirowany liczbą π – stałą matematyczną, która pojawia się w wielu działach matematyki i fizyki. Nowy werbel Pi Snare Drum™ jest dostępny w każdej średnicy oferowanej przez fabrykę z Oxnard w Kalifornii, a jego głębokość wynosi 3,14 cala. W ofercie znajduje się także 14-calowy werbel, którego korpus wykonano z włókna o nazwie Space Carbon™. Jest to wtórnie przetworzony materiał pierwotnie stosowany w branży prywatnych lotów kosmicznych.

Werble te wyposażono w nowo zaprojektowane dwuelementowe lugi typu mini turret, w których znajdują się niezależne gwintowane tuleje. Na pokładzie znajduje się także kompaktowa maszynka Mini MAG Throw-Off™ (DWSM2157M). Jest ona przeznaczona do werbli płytszych niż 4,5” i można ja nabyć osobno celem zamontowania na dowolnym werblu DW custom shop. Posiada ona magnesowy system opuszczania, który powoduje, iż sprężyny są cały czas włączone. Mechanizm można dostroić za pomocą śruby z główką pasującą do kluczyka strojącego bębny. Dodatkowo maszynka Universal Mini Mag Throw-Off (DWSM2157UM) może być zamontowana na dowolnym werblu o głębokości od 4,5” do 8”. Pozostałe elementy wyposażenia nowego werbla DW Pi obejmują stalowe obręcze DW 3.0 True-Hoops™, trójpozycyjny Butt Plate™, system strojenia True-Pitch 50™, sprężyny True-Tone™ o 20 zwojach oraz naciągi DW by Remo.

John Good – główny projektant bębnów i zaklinacz drewna w firmie DW – komentuje to następująco: “Chcieliśmy stworzyć nowy osprzęt, który pozwoliłby nam obsłużyć płytsze korpusy. Rich Sikra wraz z zespołem projektantów wykonał wspaniałą pracę tworząc nowe lugi i maszynkę Mini MAG. Zaprojektowaliśmy nawet nowy mini badge Collector’s, który pasuje do tych rozmiarów. Dziś wielu naszych topowych artystów poszukuje nowych, unikalnych brzmień, a nowy werbel Pi ma własny charakter brzmieniowy.

Ten werbel jest czuły i ma własny tonalny charakter, który zależy od materiału przeznaczonego do wykonania korpusu. Jednocześnie jest to prawdziwa strzelba! Poważnie. To jest głośna rzecz!