> > > Nowe kalimby Latin Percussion

Latin Percussion właśnie poszerza swoją paletę etnicznych instrumentów perkusyjnych o kalimby w dwóch rozmiarach. Marka LP oferuje cały wachlarz instrumentów inspirowanych afrykańską kulturą. Należą do nich: djembe, bata, czy shekere.

Kalimby LP opierają się na instrumencie zwanym mbira, na którym gra się w Afryce od tysięcy lat podczas ceremonii religijnych, wesel i innych spotkań towarzyskich. Ten instrument jest trzymany w ręku i gra się na nim kciukami. W 2020 r. wpisano go na listę reprezentatywna niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO, na której sklasyfikowano go jako „sztukę wytwarzania i gry na mbirze/sansi, tradycyjnym szarpanym instrumencie muzycznym na obszarze Malawi i Zimbabwe”.

9-nutowe Kalimby LP są dostępne w wykończeniach Solid Natural Ash (LP0209) lub Deep Cherry (LP0219DC). Oba modele posiadają dziewięć chromowanych blaszek grających w skali pentatonicznej w tonacji C. Dają one wyraźne i czyste dźwięki, które w połączeniu tworzą piękne, wielowarstwowe barwy. Alternatywna wersja z wykończeniem Deep Cherry posiada komorowy korpus z dębu syjamskiego, co ma gwarantować dodatkowy rezonans.

17-nutowa kalimba w wykończeniu Deep Cherry (LP0217DC) również posiada komorowy korpus z dębu syjamskiego, który jest wyprofilowany tak, aby dobrze leżeć w dłoniach, a także wyposażono ją w boczne otwory rezonansowe, mające na celu podbijanie wibrata, a więc efektu “wah”.

Więcej informacji na temat kalimb LP, a także innych produktów marki Latin Percussion znajdziecie na stronie lpmusic.com/ #wearerhythm

Oto promocyjne wideo: