> > > Nowe osoby w dziale badań i rozwoju firmy Zildjian

Guy Licata i Manabu Yamamoto dołączają do Działu Badań i Rozwoju firmy Zildjian

Firma Zildjian podała do publicznej wiadomości nazwiska dwóch nowych członków swojego zespołu badawczo-rozwojowego. Ze skutkiem natychmiastowym Guy Licata obejmie nowe stanowisko Menedżera ds. Innowacji Biznesowych. W swojej nowej roli Guy będzie odpowiedzialny za przewodzenie zespołom badawczo-rozwojowym firmy, zarówno dla portfolio ich talerzy, jak i pałeczek, a także będzie bezpośrednio współpracował z Joe Pallai, który jest u nich główną osobą odpowiedzialną za tworzenie talerzy. Guy jest długoletnim endorserem marek Zildjian i Vic Firth oraz absolwentem nowojorskiego The Drummers Collective, gdzie studiował pod okiem Jojo Mayera i Jima Chapina, a później został pełnoetatowym wykładowcą wydziału perkusji. Jako muzyk koncertowy i sesyjny, Guy występował z wieloma wykonawcami związanymi z dużymi wytwórniami, a także z dziesiątkami artystów i zespołów niezależnych. Jego dorobek obejmuje multiplatynowe wydawnictwa i światowe trasy koncertowe, od klubów i teatrów po duże festiwale i areny. Ponadto Guy jest założycielem i twórcą Reflexx Practice Pad, który jest teraz częścią portfolio produktów Zildjian.

Zach Danziger: „Znam Guya Licatę osobiście i zawodowo od dłuższego czasu. Jego obecność w Zildjianie to ogromny atut. Płynnie mówi językiem wnikliwych i wymagających perkusistów. Od dnia, w którym się poznaliśmy, zawsze myślał przyszłościowo. Pomoże w podnoszeniu poprzeczki nie tylko jeśli chodzi o obecne linie produktów, ale także przyszłe innowacje produktowe. Jestem podekscytowany odkrywaniem z nim możliwości dźwiękowych w przyszłości.”

Zildjian ogłosił również, że Manabu Yamamoto dołączył do firmy jako Specjalista ds. Innowacji. Manabu to perkusista z długoletnim stażem i założyciel firmy ArtCymbal, w której na zamówienie wykonuje talerze kute ręcznie metodą Tankina. Talent Manabu do tworzenia talerzy został doceniony przez artystów i ekspertów na całym świecie, a to dzięki jego zdolności do tworzenia pięknych i wielowymiarowych talerzy, które wyglądają i brzmią tak dobrze, jak brzmią.

Peter Erskine: „Na świecie jest bardzo niewielu rzemieślników produkujących talerze, którzy mają tyle serca i duszy, by objąć 400-letnią historię wytwarzania talerzy, a jeszcze mniej posiada wiedzę techniczną i umiejętności, aby tchnąć życie w te cenne stopy metali. Manabu Yamamoto jest jedną z takich osób. Manabu to zaklinacz talerzy, a jego projekty wręcz śpiewają, tańczą i grzmią”.

Guy i Manabu będą współpracować ze wspomnianym wcześniej Joe Pallai – weteranem działu badań i rozwoju Zildjiana z 30-letnim stażem oraz niezliczonymi ekspertami od talerzy pracującymi w fabryce w Norwell.

Charley Drayton: „Mam szczęście, że spotkałem Joe wkrótce po rozpoczęciu jego przygody z Zildjianem. Ściśle ze sobą współpracujemy od prawie 20 lat. Obserwowanie jak rozwija się jego talent i kunszt było prawdziwą przyjemnością. Bardzo się cieszę, że stanowisko Specjalisty ds. Innowacji objął Joe. Jego kreatywność stoi na czele obecnych projektów, które inspirują muzyków. Za sprawą czasu i pasji, jakie Joe poświęcił swojej pracy, sztuka talerzy ewoluuje. Wierzę, że jego praca na tym stanowisku pozwoli Zildjianowi utrzymać rolę wiodącej marki w branży. Nasze dźwięki są w najlepszych rękach!

Craigie Zildjian, prezes firmy: „W ciągu ostatniego roku poświęciliśmy wiele uwagi stworzeniu naszego Dream Teamu Badań i Rozwoju. Uważamy, że dodanie tych dwóch utalentowanych muzyków do zespołu zapewnia nam właściwą równowagę między wiedzą o sztuce perkusyjnej a know-how w zakresie produkcji. Oprócz oczywistego talentu, zarówno Manabu, jak i Guy świetnie pasują do siebie kulturowo, co stało się widoczne podczas współpracy z Manabu w ciągu ostatniego roku oraz podczas pracy z Guyem po przejęciu Reflexx. Dzięki tym dwóm kluczowym nowym członkom naszej ekipy czujemy, że mamy teraz najlepszy zespół badawczo-rozwojowy w historii marki Zildjian, a także, że przeniesie on tworzenie talerzy na zupełnie nowy poziom. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zespół wprowadzi na rynek, zgodnie z naszym 400-letnim zaangażowaniem w tworzenie najlepszych talerzy na świecie”.