> > > Nowi endorserzy Zildjian

Zildjian idzie za ciosem i znów ogłasza kolejnych członków swojej bogatej rodziny endorserów.

Pierwszym z nich jest Charlie Wayne – perkusista młodego, obiecującego zespołu Black Country, New Road.

Zacząłem grać na perkusji, gdy miałem 11 lat, kiedy poszedłem do gimnazjum. W głównej sali muzycznej był zestaw perkusyjny – wykorzystałem to i spędzałem tam prawie wszystkie przerwy i czas na lunch, próbując nauczyć się grać. Po tym, jak asystent nauczyciela pokazał mi, jak grać prosty rytm, od tego momentu się zaczęło. (…) Po formalnym założeniu Black Country, New Road w 2018 roku podpisaliśmy kontrakt z Ninja Tune Records i wydaliśmy nasz debiutancki album „For The First Time”.

Konfiguracja Charliego:

Kolejnym artystą który dołączył do rodziny Zildjian jest Sambit Chatterjee – perkusista indyjskiego pochodzenia. Sambit gra na perkusji od 15 lat i uwielbia perkusistów takich jak m.in. Mike Portnoy, Benny Greb, Jojo Mayer, Mark Guiliana, Tony Williams, Buddy Rich, Omar Hakim. Jest również endorserem marek Evans, Promark, SHURE, CRS Cymbal Resonant System i od jakiegoś czasu gra i koncertuje po świecie. Grał z kilkoma zespołami, takimi jak What Escapes Me, aswekeepsearching, Karma – BandishFusion oraz z kilkoma wirtuozami, m.in. DIVINE (indyjska sensacja rapu), Mohini Dey, Niladri Kumar, Rhythm Shaw i Tajdar Junaid. Sambit grał także z wybitnymi starszymi muzykami klasycznymi, takimi jak zdobywca nagrody Grammy Pandit Vishwa Mohan Bhatt, Ustaad Taufiq Qureshi i wielu innych. Sambit regularnie występuje także na wszystkich największych festiwalach w Indiach. Na NH7 Weekender Festival, Sambit został zaproszony przez Switchfoot, amerykański zespół alternatywny, do wspólnego występu na scenie i zagrania z nimi piosenki. Był jedynym perkusistą reprezentującym Indie na Commonwealth Games Gold Coast 2018 i występował z Susheelą Raman i Samem Millsem.

Zestaw Sambita składa się z następujących talerzy:

Następnym “nowym nabytkiem” firmy Zildjian jest David Joseph. Joseph jest artystą sesyjnym i nagrywał dla wielu kompozytorów z indyjskiego przemysłu filmowego. Niektóre z zespołów, w których gra to Funktuation, Groove # 3, Soulsonic, LA Pongal. Współpracuje tekże z innymi lokalnymi zespołami i niezależnymi artystami, takimi jak Neeti Mohan, Andrea Jeremiah, Haricharan obok Ustad Akram Khan, Shankar Tucker, Asad khan, SPB, Santhosh Narayanan i Sean Roldan. David pojawia się także w wielu programach reality TV. Joseph jest również endorserem produktów firmy Roland, SE Electronics oraz Big Fat Snare Drum. Obecnie posiada domowe studio, gdzie realizuje większość swoich nagrań zdalnie.