> > > Nowość: Meinl Percussion 2021

Firma Meinl Percussion zaprezentowała sporo nowości na rok 2021. Wśród nich znajdują się m. in. nowe Cajony, Djemby, Doumbeki, Conga i Bongosy ale również zaskakujące nowe rozwiązania hybrydowe, łączące elektronikę z akustycznymi perkusjonaliami.

Pierwszą z nich jest STOMP BOX w wersji podstawowej i Digital. Jest to urządzenie emulujące brzmienie bębna basowego, idealne dla singer-songwriterów czy perkusjonalistów. W wersji Digital jest ono wzbogacone o 5 zaprogramowanych sampli z możliwością wgrania własnych próbek.

Kolejną nowością jest Effects Pedal FX20. Ten pedał efektowy pozwala muzykom dodać elektroniczne perkusjonalia przy pomocy stopy. Urządzenie zawiera 10 zaprogramowanych sampli perkusyjnych (m.in. stopa, hi-hat, clave, cowbell, tamburyn, shaker), pozwalając również na wczytanie własnych próbek przy pomocy karty micro SD.

Ciekawym nowym produktem jest DIGITAL CAJON – w pełni cyfrowy instrument, wyposażony w 4 triggerowane pady, dzięki którym możemy poszerzyć paletę brzmień instrumentu, umożliwiając przy tym ciche ćwiczenie.

Ponadto, kolejnymi nowościami są instrumenty perkusyjne z wbudowanymi przetwornikami umożliwiającymi bezpośrednie nagłośnienie. W tej grupie znajdują się m.in. w pełni syntetyczne Pickup Djembe, Pickup Cajon czy Pickup Cajon Snare z wbudowanym podwójnym zestawem sprężyn.

Ciekawostką jest również SPEAKER CAJON z dwoma wbudowanymi głośnikami o średnicy 4,5 cala. Pozwalają one na łatwe odtwarzanie muzyki czy loopów podczas gry lub ćwiczenia. Dodany panel sterowania umożliwia przełączanie muzyki i regulację głośności. Cajon obsługuje też połączenie bezprzewodowe z telefonem.

Więcej produktów na oficjalnej stronie Meinl Percussion: https://meinlpercussion.com/en/topics/New-Products-2021