> > > Nowość: Tama True Touch Training Kit

FirmaTama Drums wypuściła niedawno na rynek nowy zestaw treningowy True Touch Training Kit. Wygląda on na nieco więcej niż standardowe “drzewko”, a producent reklamuje swój nowy produkt jako “rewolucyjny zestaw do ćwiczenia gry na perkusji, który nie tylko oferuje niski poziom głośności niezbędny do ćwiczenia w domu, ale także umożliwia perkusistom doskonalenie techniki potrzebne do podnoszenia poziomu muzycznej ekspresji“. Mają to zagwarantować elementy takie jak: “niska głośność akustyczna, realistyczne wrażenia dotykowe przypominające prawdziwe bębny akustyczne oraz czułość dynamiczna uderzanych powierzchni“.

Specyfikacja zestawu:

  • Solid Kick Bass Pad (pad bębna basowego)
  • AAD Snare Pad (pad werbla)
  • pad toma 8″ z uchwytem
  • pad toma 8,5″ z uchwytem
  • pad toma 9″ z uchwytem i wysięgnikiem
  • statyw do tomów
  • statyw do hi-hatu i werbla, statywy do talerzy, pedał stopy oraz talerze nie należą do zestawu.

Pad werbla True Touch AAD Snare Pad to wielowarstwowa konstrukcja z mocnych, ciężkich materiałów bazowych i wielowarstwowych pianek. Kulki ze stali nierdzewnej ukryte wewnątrz pada wytwarzają natychmiastowy, dynamiczny dźwięk sprężyn werbla. To istotne „dźwiękowe sprzężenie zwrotne” daje perkusiście krytyczne informacje niezbędne do doskonalenia techniki. Wierzchnia warstwa wykonana z dwuwarstwowego siateczkowego materiału zapewnia realistyczną reakcję na uderzenia pałką i można go „dostroić” od naprężenia niskiego do wysokiego. Górna obręcz jest podniesiona, podobnie jak to jest w przypadku prawdziwej obręczy perkusyjnej, aby umożliwić perkusistom akcentowanie rimshotów i granie techniką side stick. Ogólna konstrukcja padów i połączenie materiałów zapewnia sprężyste i jednocześnie mocne odbicie pałki, które pozwala połączyć technikę gry na bębnie z rytmicznymi informacjami zwrotnymi, jakie perkusista dostaje podczas gry na prawdziwych bębnach.

Pady tomów i floor toma charakteryzują się realistyczną reakcją na uderzenie pałką, a jednocześnie gwarantują niską głośność. Powierzchnia tych padów jest wykonana z dwuwarstwowej gumowej pianki o umiarkowanie miękkiej reakcji na dotyk, a nie przesadnie sprężysta, ale elastyczna powłoka z żywicy działa jak komora akustyczna.

Pad bębna basowego True Touch Solid Kick Bass Pad został zaprojektowany w celu uzyskania dokładnego feelingu bębna basowego, z bardzo niskim dźwiękiem. Pad jest wykonany z wielu warstw pianki, które zapewniają solidne uderzenie z lekkim „powrotem”. Otwory wentylacyjne z tyłu obudowy umożliwiają rozproszenie powietrza przy uderzeniu bijaka, zapewniając, dokładne, punktowe uderzenie. Reakcja na to uderzenie wytwarza dynamiczną, lekko otwartą nutę, a barwa wg producenta jest odmienna od pozostałych padów ćwiczebnych bębna basowego dostępnych na rynku. Do pada można zamontować praktycznie każdy rodzaj pojedynczego pedału bębna basowego, a także większość marek podwójnych pedałów. Wysokość pada można szybko regulować, aby zapewnić elastyczność pozycji dostosowaną do używanego pedału stopy.