> > > Nowość: werbel Gretsch USA Custom Ridgeland

Firma Gretsch Drums właśnie wprowadziła na rynek nowy werbel o nazwie USA Custom Ridgeland.

Od blisko 40 lat bębny Gretsch wykonuje się ręcznie w miejscowości Ridgeland, w amerykańskim stanie Karolina Południowa. Nowy korpus werblowy ma prawie pół cala grubości, jest wykonany z połączenia różnych rodzajów drewna i – jak twierdzi producent – charakteryzuje się “brzmieniem, które jest ciepłe, mocne i głośne!‘.

Budulcem dla korpusu o grubości 0,4” są: klon, eukaliptus oraz topola. Posiada on hybrydową krawędź, która łączy w sobie klasyczny dla marki Gretsch kąt 30 stopni z zaokrągleniem znanym z modelu Gretsch Broadkaster. Daje to okrągły, pełny dźwięk z mnóstwem ataku. Te nowe werble wyposażono w obręcze typu die-cast o grubości 4 mm, popularną maszynkę Lightning Throw-Off, sprężyny o 20 zwojach, a także naciągi Gretsch Permatone. Werble Gretsch Ridgeland są dostępne w rozmiarach 14″ x 5″ oraz 14″ x 6,5″, a także wykończeniach Gretsch Nitron, Satin lub Gloss Lacquer.

Więcej informacji na temat werbli Gretsch USA Custom Ridgeland, a także innych instrumentów oraz artystów marki Gretsch Drums na stronie gretschdrums.com/

Aby złapać przedsmak tego, co oferuje werbel Gretsch USA Custom Ridgeland zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.