> > > Nowość: Werbel Gretsch z serii Full Range

Firma Gretsch Drums poszerzyła swoją serię werbli Full Range o instrument Black Nickel Over Steel (BNS) w rozmiarze 14″x5”. 

Nowy werbel to płytsza wersja bardzo przystępnego cenowo BNS 14″x6.5″. Jak deklaruje firma, podobnie jak jego większy brat, instrument ten zapewnia idealną równowagę między mocą, czułością, pięknym wyglądem i dobrą ceną, a wszystko to w jednym werblu. Stalowy korpus o grubości 1.2mm z 10 lugami posiada szeroki zakres stroju – od luźnego, “wolnego”, suchego brzmienia do bardzo ostrego, mocnego i jasnego ataku. Nowy dodatek z serii Full Range posiada 2,5-milimetrowe potrójnie gięte obręcze, regulowaną maszynkę, 20-zwojowe sprężyny, naciąg Remo Controlled Sound, krawędzie zagięte pod kątem 45 stopni oraz lustrzane, niklowanie na czarno, metaliczne wykończenie.

Andrew Shreve, Brand Manager firmy Gretsch, komentuje: „To bardzo wszechstronny bęben, idealny do gry na żywo lub w studio, z wyraźnym, jasnym brzmieniem, które sprawdzi się w całym szeregu stylów i gatunków muzycznych”.

Więcej informacji na temat nowego werbla Black Nickel Over Steel 14″x5” (S1-0514-BNS), innych instrumentów Gretsch oraz artystów firmy, można znaleźć na stronie: gretschdrums.com/