> > > Nowość: Zildjian Vintage A Limited Edition

Zildjian ogłasza limitowaną edycję talerzy Vintage A pochodzących z osobistego zbioru Armanda Zildjiana

Z okazji setnej rocznicy urodzin Armanda Zildjiana firma Avedis Zildjian Company właśnie ogłosiła pierwsze w historii “wietrzenie magazynów” w stylu vintage – od dziś na rynku znajdują się blachy z rodzinnego skarbca Zildjianów.

Zildjian Vintage A Cymbal

Wydarzenie to obejmuje 200 (tak, dwieście) osobiście wyselekcjonowanych vintage’owych talerzy A 20” pochodzących z kolekcji Armanda Zildjiana. Zostały one przez niego zachowane i przekazane kolejnym pokoleniom rodziny. Można powiedzieć, że blachy Zildjian Armand 20″ stanowią wkład tego legendarnego wizjonera i rzemieślnika w rozwój talerza perkusyjnego jako instrumentu, a jego współpraca z najwybitniejszymi współczesnymi mu perkusistami położyła podwaliny pod relacje firm produkujących instrumenty z artystami.

Cady Zildjian, Dyrektor Avedis Zildjian Company, mówi: “Mój dziadek w tym miesiącu skończyłby 100 lat. Jego pasja, energia i miłość do tworzenia brzmień oraz produktów napędzają nasza wizję działania nawet dzisiaj. Spuścizna Armanda żyje i ma się dobrze! Nasza rodzina z wielką radością dzieli się z perkusistami tymi osobiście wyselekcjonowanymi talerzami z jego kolekcji, stanowiącymi jednocześnie kawał historii firmy Zildjian, aby uczcić tak ważną dla nas rocznicę.”

Zildjian Vintage A Cymbal

Wspomniane talerze Zildjian A pochodzą z lat 40. i 50. XX wieku i zostały wyprodukowane w oryginalnej fabryce Zildjian w Quincy w stanie Massachusetts przez niewielki zespół rzemieślników. Posiadają one wszystkie wizualne i brzmieniowe cechy serii A z wczesnego okresu.

Do każdego talerza dołączona jest para pałek perkusyjnych z limitowanej edycji z sygnaturą Armanda Zildjiana, para rękawiczek, podpisany i numerowany certyfikat autentyczności oraz książka poświęcona życiu i spuściźnie Armanda Zildjiana. Wszystko to jest zapakowane w wysokiej jakości futerał Calzone.

Dostępnych będzie zaledwie 200 takich wyjątkowych zestawów, z czego 100 na rynku amerykańskim, a pozostałe 100 w pozostałych częściach świata.