> > > Nowości na 2021: Gergo Borlai Signature Snare

Wirtuoz perkusji Gergo Borlai i firma Gretsch Drums połączyli siły, aby stworzyć unikalny dodatek do linii werbli USA Custom. Wspólnie stworzyli coś, co Gergo opisuje jako „czuły, wielofunkcyjny, głośny i nieograniczony”.

Ten instrument, jeden z bardziej charakterystycznych w kolekcji werbli Gretsch, zawiera następujące kluczowe elementy: mosiężny korpus 14″ x 4.25” o grubości 1,2 mm, krawędzie gięte pod kątem 45 stopni, 20-splotowe sprężyny oraz czteromilimetrowe odlewane obręcze. Piaskowana powierzchni korpusu nowego werbla nadaje mu specyficzny wygląd, ale wpływa także na bardziej zwarty dźwięk instrumentu. Maszynka Lightning Throw-Off™, osiem wspólnych mini-lugów, membrana Gretsch Permatone firmy Remo USA i wewnętrzna etykieta identyfikacyjna z podanym rokiem produkcji podpisana przez Gergo dopełniają specyfikację tego wyjątkowego werbla.

Gergo Borlai to jeden z najbardziej ekscytujących współczesnych perkusistów, znany z widowiskowych solówek, które wykonuje w klinikach, festiwalach perkusyjnych i kursach mistrzowskich na całym świecie. W swoim rodzinnym kraju (czyli na Węgrzech) wystąpił na ponad trzystu albumach, otrzymał dwie nagrody za całokształt twórczości oraz dwie złote płyty.

Dziś Gergo współpracuje z wieloma szanowanymi muzykami, w tym takimi jak: Al Di Meola, Scott Kinsey i Scott Henderson. Jego najnowszy solowy album „The Missing Song”, wydany latem 2020 roku, w każdym utworze zawiera grę innego, uznanego basistę, w tym Stu Hamma, Gary’ego Willisa i Jimmy’ego Haslipa.

Więcej informacji na temat werbla Gergo Borlai Signature, a także innych instrumentów i artystów firmy Gretsch można znaleźć na stronie gretschdrums.com/