> > > Nowości na 2021: Gruv-X

Hand Crafted. High Tech. – to hasło reklamowe GRUV-X, firmy założonej przez Russa Millera i Billa Detamore’a w 2020 roku.

Russ Miller jest znany w środowisku perkusyjnym jako jeden z najlepszych perkusistów sesyjnych. Jednak jego drugim i równie istotnym polem działalności jest tworzenie instrumentów muzycznych i akcesoriów. W związku z tym Russ wprowadził na rynek ponad 80 produktów różnych producentów. Bill Detamore założył Pork Pie Drums – jedną z najbardziej rozchwytywanych marek customowych bębnów i akcesoriów.

GRUV-X może już teraz pochwalić się niezwykłą listą artystów z międzynarodowej sceny perkusyjnej: Chris Coleman, Peter Erskine, Matt Greiner, Gavin Harrison, Gerald Heyward, Greg Hutchinson, Thomas Lang, Pete Lockett, Ray Luzier, Jojo Mayer, Stanton Moore, Johnny Rabb, Kaz Rodriguez, Mark Schulman, Ash Soan, Nate Smith, Steve Smith , Aaron Spears, Rashid Williams, JD Beck i wielu innych. 

Firma Gruv-X ma w swojej ofercie dwa modele: X-Click oraz Gruv-X Mundo.

Extreme Cross Stick Percussion Accessory” to autentyczny i technologicznie dopracowany instrument perkusyjny. 24 warstwy klonu American Rock i 2 warstwy miedzi zapewniają łagodny ale jednocześnie pełny dźwięk tzw. rim-klika. Wszystkie X-CLICK są dostarczane wraz z parą “mono-uchwytów” do łatwego mocowania do korpusów od 10″ do 15″.

Najpopularniejszym rytmem w muzyce afro-kubańskiej jest „Cascara” – zwykle grana na korpusie timbali. Jako substytut brzmienia korpusu timbalesów, perkusiści często grają go na boku Floortoma. Wady tej metody są takie, że nie brzmi to tak, jak brzmieć powinno, a korpus często również ulega uszkodzeniu. Unikalne połączenie klonu American Rock i miedzi, „Mundo” daje pełny dźwięk drewnianego korpusu i metalicznego timbalesa równocześnie. GRUV-X Mundo jest dostępny w kolorze Natural Satin i można go przymocować do Floor Tomów od 14 “do 18” za pomocą dołączonej pary “mono-uchwytów”.

Polecamy odwiedzić stronę Gruv-X by dowiedzieć się więcej o produktach: https://gruv-x.com/