> > > Nowości: Nowe stopy DW MFG XF

Firma DW ogłosiła premierę nowych, wydłużonych footboardów XF (Extended Footboard) dostepnych w całej linii uznanych i nagradzanych stopek oraz statywów pod hi-hat z serii DW Manufacturing (MFG).

Te ekskluzywne stopy DW, wytwarzane w Kalifornii z aluminium lotniczego, są oferowane zarówno w wersjach pojedynczych, jak i podwójnych oraz w dwóch różnych układach: Machined Direct Drive™ (MDD) i Machined Chain Drive™ (MCD). Statywy do hi-hatu z tej serii są również dostępne w wersjach z dwoma i trzema nogami.

Dłuższy o jeden cal footboard XF, zapewnia dodatkowy przyspieszenie i moc. Dodatkowa powierzchnia jest również idealna dla bębniarzy, którzy stosują technikę “slide”.

Scott Donnell – wiceprezes ds. marketingu w firmie DW komentuje: „Wydłużone footboardy stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Artyści mówią nam, że uwielbiają wrażenie dłuższego footboardu w wielu stylach współczesnej muzyki. Zaoferowaliśmy tę opcję w naszych głównych liniach 5000 i 9000 – zatem to był kolejny, logiczny ruch. Znaleźliśmy nawet sposób, aby ci, którzy mają już stopy MFG, mogli dokonać prostej modernizacji”.

Rozmiar podstawy stopy nowego XF MFG pozostaje taki sam, jak w przypadku modelu standardowego. Pozwala to na przedłużenie footboardu bez potrzeby zajmowania większej powierzchni. Wspomniane przedłużenie zainstalować można za pomocą łatwego w montażu zestawu do konwersji XF, składającego się z wstępnie zmontowanego footbardu, blokującego zawiasu Delta Ball-Bearing Hinge™ oraz Mini Contour Heel Plate™ (podstawka do pięty).

Aby dowiedzieć się więcej o nowych stopach XF MFG, zestawie do konwersji i wszystkich innych produktach DW, polecamy odwiedzić stronę: dwdrums.com