> > > Odpicuj mi blachę: nowy cykl testów na kanale beatit.tv

Na pomysł cyklu artykułów i filmów pod tytułem #odpicujmiblachę wpadliśmy wspólnie z Kubą Sroką podczas jednej z wieczornych posiadówek na rynku w Żywcu (w trakcie Open Minded Drum Camp 2018). Potem, wiadomo, pandemia pokrzyżowała nasze plany i spowodowała, że mogliśmy wrócić do tematu dopiero teraz. Całe szczęście Kuba nie zaprzestał tego ciekawego procederu, a my byliśmy gotowi do realizacji profesjonalnych testów. No właśnie, jakich testów?

Zacznijmy od początku. Kuba Sroka zajmuje się od wielu lat “naprawianiem” talerzy perkusyjnych. Robi to bardzo profesjonalnie, dlatego właśnie tutaj przyklejamy jego biznesową informacje na ten temat:

Zapraszam do skorzystania z usługi naprawy talerzy perkusyjnych. Przez ostatnich kilka lat z moich usług skorzystało mnóstwo perkusistów z całej Polski 😉 Mieliśmy styczność z każda marką i typem talerzy perkusyjnych na rynku. Najlepsze rozwiązanie dla uratowania wiekowego, wyjątkowego talerza jak i naprawy drobnego uszkodzenia profesjonalnej blachy!

Zajmują się każdym typem pęknięcia :

  • Pęknięcie od krawędzi talerza
  • Pęknięcie po toczeniu talerza
  • Pęknięcie od otworu montażowego/wyrównanie otworu z keyholem   

Zależy nam, aby talerze zachowały jak najwiecej brzmienia względem oryginału. W przypadku drobnych pęknięć 0,5-1,5 cm (30-50gram różnicy) strata na brzmieniu jest wręcz niezauważalna!

Nie zajmujemy się przetaczaniem talerzy na mniejsze średnice, jak i przeróbkami typu ozone. Niestety talerze po takiej operacji (przetoczenia) nie brzmią dobrze, często pojawiają się przydźwięki i talerz traci swój charakter. Podobnie jest z przeróbkami typu ozone. Do tego celu nadają się jedynie talerze o grubości paper thin/thin. W przypadku grubszych dźwięk również nie jest zadowalający.

Do naprawy wykorzystujemy specjalistyczne maszyny do obróbki metali kolorowych, min. technologię water jet wraz z dodatkowym polerowaniem krawędzi wycięcia!

Metoda ta jest najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna. Pozwala na usunięcie/zabezpieczenie talerza bez przegrzewania się materiału. Po wycięciu krawędź jest idealnie gładka, bez jakichkolwiek „zadziorów” czy ostrych krawędzi!

Dodatkowo prowadzę dokumentację zdjęciową przed i po naprawie, nagrania Audio/ Video przed i po, jak również na życzenie klienta ważymy instrument.

Jest możliwość dostarczenia talerza na terenie Krakowa i okolic, jak i działamy wysyłkowo na terenie całej Polski! Większość realizacji jest natychmiastowa, odbiór lub wysyłka zwrotna odbywa się tego samego dnia! Talerze do wielkości 16” można nadać paczkomatem, w przypadku większej średnicy bez problemu można wysłać za pośrednictwem kuriera lub poczty. Koszt usługi wynosi od 20 euro od wycięcia. W przypadku kilku uszkodzeń lub kilku talerzy wycena odbywa się indywidualnie!

Na hasło BEATIT otrzymacie od Kuby dodatkowy rabat na tę usługę!

Oto dane teleadresowe do Kuby Sroki:

Tel: 889337333

Mail: lekcjeperkusjakrakow@gmail.com

kubadrumexpert@gmail.com

Oferta w internecie : https://www.olx.pl/d/oferta/drum-cymbal-repair-wycinanie-talerzy-perkusyjnych-hihat-ride-crash-CID751-IDTOyk1.html

Dzisiaj na pierwszy ogień naszego wnikliwego testowania idzie talerz marki Zildjian A Custom Crash 18″

Talerz posiadał 5 mm pęknięcie od krawędzi. Został on profesjonalnie wycięty metodą water jet wraz z dodatkowym polerowaniem krawędzi wycięcia. Biorąc pod uwagę pierwotną wagę talerza, widoczne drobne wycięcie nie wpłynęło na brzmienie.

Posłuchajcie i zobaczcie sami!