> > > Ogólnopolski Konkurs Talentów Muzycznych im. Alexa Popka

Centrum Kultury w Kluczborku zaprasza do udziału w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Talentów Muzycznych im. Alexa Popka. Finał tej imprezy odbędzie się 18 marca 2022 r.

Jak piszą organizatorzy: “Konkurs adresowany jest do zespołów grających dowolny rodzaj muzyki, które nie mają w swoim dorobku oficjalnego wydawnictwa oraz wykonują utwory autorskie. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej, popularyzacja działań muzycznych oraz promowanie, utalentowanych zespołów, które dopiero zaczynają swoją karierę, bądź nie miały jeszcze okazji zaistnieć na scenie muzycznej, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności.”
Harmonogram imprezy:
  • zgłoszenie do dnia 28.02.2022
  • wyniki kwalifikacji 10.03.2022
  • koncert finałowy 18.03.2022
W składzie jury znajdzie się m.in. Dariusz “Maleo” Malejonek (członek zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego, a także założyciel i lider Maleo Reggae Rockers).
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/ERApM3BjvHTCdFCb8
Alex Popek (1951-2006) to wybitny perkusista, który mieszkał w Kluczborku. Jego uczniami są m.in. Sławomir Puchała (perkusista w zespole Dody), Grzegorz Sulikowski (grał z Adamem Sztabą i w zespole Bakshish, a obecnie uczy gry na perkusji w Kluczborskim Domu Kultury) oraz Andrzej Rak (Maleo Reggae Rockers, Bakshish). Perkusistami są także jego dwaj synowie: Grzegorz i Kacper.