> > > Oryginalny perkusista zespołu Korn wraca do muzyki

Zastanawialiście się nad tym, co aktualnie porabia oryginalny bębniarz zespołu Korn? Podczas gdy Ray Luzier z sukcesami gra w jego macierzystym zespole już od ośmiu lat (tymczasowi zastępcy pojawiali się przez trzy wcześniejsze lata) David Silveria skupiał się na rodzinie, prowadzeniu restauracji, modelingu, ale także prowadzeniu auta pod wpływem środków nasennych (za co był sądzony) i pozywaniu byłych kolegów do sądu. Zaliczył wprawdzie krótki epizod z zespołem Infinika, jednak kapela rozpadła się kilka miesięcy po wydaniu płyty zatytułowanej “Echoes and Traces” (2014).

Wygląda na to, że David zatęsknił za uprawianiem muzyki, ponieważ w ubiegłym roku znalazł się w składzie kapeli o nazwie Core10, która zapowiada wydanie singla zatytułowanego “Unforgotten“, który ma się ukazać 15 września. Został on nagrany pod okiem nominowanego do nagrody Grammy producenta Ulricha Wilda, który współpracował w przeszłości z zespołami White Zombie, Pantera, Deftones czy Static-X.

Core10 i David Silveria

Pozostałymi członkami zespołu są Sean Lenhoff i Duncan Nisbet (śpiew), Chris Dorame (bas), Joe Taback (gitara) oraz Ronnie King (instrumenty klawiszowe).

David Silvera mówi o swoim udziale w zespole tak:

Znam Seana od jakichś piętnastu, może dwudziestu lat, jeszcze z czasów, gdy często bywałem w centrum Huntington Beach. Wysyłał mi MP3 z różnymi kawałkami. Im więcej tego słuchałem, tym bardziej do nie docierało, że to jest taka muzyka, którą się kocha lub nienawidzi. Przy pierwszym przesłuchaniu nie wiedziałem, co mam o tym myśleć. Puszczałem te numery mojej żonie i pytałem, co o nich sądzi, bo sam ich z początku nie rozumiałem. Im więcej tego słuchałem, tym bardziej ta muzyka zaczynała mi się podobać. Teraz chłopaki wpadają do nas i puszczają muzę, a moja żona jest podjarana nowym numerem. Powiedziała, że go uwielbia i że to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Teraz jestem po prostu zakochany w tej muzyce, więc wszedłem w tę kapelę na dobre.”

Kapeli i Davidowi życzymy powodzenia i zapraszamy do obejrzenia zajawki nadchodzącego singla i teledysku.