> > > Oskar Podolski (Chylińska) – “Drzwi” na żywo dla BeatIt

17 listopada 2022 r. do poznańskiej Sali Ziemi zawitała Agnieszka Chylińska z zespołem, a skoro tak, to oznaczało to również wizytę Oskara Podolskiego, który od jakiegoś czasu jest podporą rytmiczną tego składu. Nie przepuściliśmy tej okazji, aby nagrać kilka drum camów i pogadać sobie z Oskarem o tym, co najważniejsze w życiu, czyli o bębnach… 😉

Dziś posłuchajmy i popatrzmy, jak Oskar interpretuje pierwszy przebój zespołu O.N.A., czyli utwór “Drzwi“, pochodzący z wydanego w 1995 roku, klasycznego już albumu “Modlishka“. Słowa napisała sama Agnieszka Chylińska, a autorem muzyki jest Grzegorz Skawiński

Podczas koncertu wystąpił zespół składzie: Agnieszka Chylińska (śpiew), Rafał Stępień (instr. klawiszowe), Błażej Chochorowski (gitara basowa), Maciej Mąka (gitara) oraz Oskar Podolski (perkusja).

Generalnie jestem fanem Remo. Najbardziej mi „siedzi” struktura tego materiału, mają taką miękkość… Najbardziej „siedzą” mi białe membrany powlekane. Dopiero jak się „wygrają” i ułożą pod moją rękę, to mają to brzmienie, które mnie najbardziej jara. Na spodzie jest różnie. Ambasador Coated, albo zwykły rezonans, np. Diplomat. Do floor toma zwykle wrzucam jeszcze kilka kulek waty – taki naturalny kompresor. Na werblu Ludwig Supraphonic mam naciąg Remo P77. Używam go już od paru lat, ale na zmianę z CS – też powlekany, oczywiście. Mam wrażenie ostatnio, że CS ma cieńsze brzmienie. Wszystko zależy od stroju. P77 bardzo mi podszedł – ma dużo ciepła. Zwykle nie daję na niego żelka ani ringa tłumiącego. Tata kupił mi ten ring Remo w 2004 r. Mam go do dziś. Wolę to niż atakować go taśmą klejącą. No i centralka… Remo Powerstroke 3 – też powlekany, ale używam go naprzemiennie z przezroczystą wersją. Używam też Powerstroke 4. Oczywiście łatka na środek i tyle.

Pałki to jedyne słuszne – Vic Firth 5B, ale na zmianę, bo mam tu też 5A, X5A. Mam też 2B. To zależy, jakie piosenki się gra. Mam też sygnaturę Mike Johnston. Mam gdzieś też AJ1.”
<