> > > Pałki perkusyjne Oak Lab firmy Tama

Wielu perkusistów ceni sobie dębowe pałki perkusyjne. Są one wytrzymałe, zdefiniowane, można również powiedzieć, że cechują się sporym ciężarem. Ma to swoje plusy i minusy, aczkolwiek niezależnie od zmieniających się trendów dębowe kije mają rzesze zwolenników. Nad istotą i jestestwem tego typu pałek zastanowiła się firma Tama. Efektem rozmyślań jest nowa seria pałek Tama Oak Lab.

Na oficjalnej stronie producenta możemy znaleźć bardzo przekonujący opis poszukiwań ideału:

“Podczas gdy większość pałek dębowych na świecie tworzona jest na kształt opracowany dla pałek z drewna hikory, my dokładnie przeanalizowaliśmy stosunek twardości i wagi obu materiałów; Zauważyliśmy, że drewno dębowe jest trudnie do kontrolowania, ale za to bardzo wytrzymałe. Dążąc do uzyskania oryginalnych kształtów i własciwej równowagi, osiągnęliśmy wysoki poziom kontroli, który poprawia wygodę gry przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości drewna dębowego. Co więcej, nasze pałki z serii Oak Lab podkreślają bogate brzmienia niskich i środkowych pasm talerzy, których nie można uzyskać przy zastosowaniu drewna hikory lub klonu. Możesz wybrać odpowiednie dla siebie pałki, aby poprawić swój styl gry – nasz szeroki asortyment zaspokoi wszelkie potrzeby perkusistów, takie jak szybkość reakcji, dokładność, dynamika itd.”

 Niezależnie czy używaliście już dębowych pałek czy też nie – muzycy wszystkich stylów perkusyjnych i perkusjonistycznych z całą pewnością docenią pałki z serii Oak Lab.