> > > Pogrzeb Zimy w Poznaniu

Krótka relacja z pogrzebu zimy, który odbył się w Poznaniu.

Dnia 19.03.2017 po raz siódmy poznaniacy przegonili zimową aurę, topiąc Marzannę w Warcie. Nasza obecność, oprócz chęci przegonienia tego paskudztwa, była spowodowana tym, że organizatorzy “zatrudnili” do przegonienia i pogrzebania zimy, bębniarzy. Tego zadania podjęła się poznańska grupa Drum Work oraz poznańscy “Cyganie” Tsigunz Fanfara Avantura.

pożegnanie zimy10

Poznaniacy mogli aktywnie uczestniczyć w tym procederze. Organizator przygotował krótkie warsztaty przed imprezą, które miały za zadanie zgrać grupę bębniarską do wspólnego występu. Udało się to wyśmienicie i tylko szkoda, że grupa nie była aż tak liczna. Liczymy w następnym roku na większą aktywność poznaniaków w tym temacie.

pożegnanie zimy9

Kilkaset osób przeszło trasą od Placu Wolności przez Stary Rynek, aż do Mostu Rocha nad Wartą. Na Starym Rynku, obok Ratusza, czekała na wszystkich uczestników niespodzianka w postaci występu chóru Poznańskie Słowiki.

pożegnanie zimy8

Pogrzeb zimy zakończył się nad Wartą, a kulminacją tego wydarzenia było spalenie i wyrzucenie do rzeki kukieł Marzanny. Jeśli był pogrzeb, to musiała być stypa, która odbyła się w pobliskim centrum kultury i sztuki KontenerArt.

Współproducentem wydarzenia jest Estrada Poznańska

Partnerzy:
Fundacja Malta, KontenerART, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Nowy Poznań, Klubokawiarnia Meskalina

Honorowi Patroni:
Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak
Polski Związek Działkowców

Zobaczcie krótką relację video z tej imprezy