> > > Pomnik Johna Bonhama pomaga w walce z rakiem

Pomnik Johna Bonhama, odsłonięty 31 maja b. r. w jego rodzinnej miejscowości Redditch w Anglii (o czym niedawno pisaliśmy TUTAJ), stał się centralnym punktem szczytnej akcji.

Otóż Fundacja im. Johna Bonhama wypuściła specjalne okolicznościowe T-shirty przedstawiające wspomniany pomnik, które są sprzedawane jako cegiełki na rzecz organizacji Teenage Cancer Trust, która zajmuje się walką z rakiem wśród dzieci i nastolatków. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na pomoc osobom będącym przed, w trakcie lub po leczeniu.

(Zdjęcie: http://www.redditchadvertiser.co.uk)

Deborah Bonham, siostra zmarłego perkusisty, powiedziała: “Jestem podekscytowana mogąc wesprzeć pracę Teenage Cancer Trust w rejonie West Midlands w imieniu mojego brata Johna. Był on bardzo rodzinnym człowiekiem, kochał dzieci i myślę, że byłby szczęśliwy i dumny wiedząc, że pomaga dzieciakom cierpiącym na tę straszną chorobę oraz ich rodzinom. Za jego sprawą możemy coś zmienić. Czuję się zaszczycona.”

Fundacja im. Johna Bonhama przeciw rakowi

(Zdjęcie: Twitter)

Roger Daltrey – wokalista The Who, a także honorowy patron Teenage Cancer Trust – powiedział: “Gra Johna Bonhama na bębnach jest jak odgłos młotów, które wykuły historię Redditch.’’

Robert Plant (wokalista Led Zeppelin) powiedział: “Jestem szczęśliwy widząc wreszcie odpowiedni hołd dla mojego przyjaciela po tych wszystkich latach, a także będąc w ten sposób związanym z pracą Teenage Cancer Trust w rejonie West Midlands.

Źródło: http://www.redditchadvertiser.co.uk

Share