> > > Relacja BeatIt: 23. Big Band Festiwal, Nowy Tomyśl, 8.06.2018

8 czerwca 2018 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się już 23. edycja imprezy Big Band Festiwal. Jak widać jest to impreza o tradycji obejmującej nieomal ćwierćwiecze i renomie ogólnopolskiej. Było zatem tylko kwestią czasu zanim portal perkusyjny beatit.tv pojawi się tam i zrelacjonuje to ciekawe wydarzenie.

NOK już przy wejściu do budynku robi bardzo miłe wrażenie. W holu znajdujemy gustowne portrety gwiazd, które odwiedziły to miejsce w przeszłości, a sympatyczna restauracja z miłą obsługą zapewnia również strawę dla ciała, i to całkiem niezłą.

Publiczność (podobnie zresztą jak pogoda) dopisała i już około godziny 18.00 w ośrodku zaroiło się nie tylko od muzyków (sześć big bandów to sporo osób), ale także od spragnionych muzycznych wrażeń mieszkańców Nowego Tomyśla i nie tylko.

23. Big Band Festiwal plakat

(Źródło: http://noknt.pl)

Nie będziemy recenzować popisów ani big bandów w całości, ani ich perkusistów, choć poziom zarówno jednych, jak i drugich był wysoki. Nie oto jednak w tej relacji chodzi. Zresztą wystarczy przytoczyć opinię nestora i mistrza polskiego jazzu – pana Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który jest jednocześnie wieloletnim przewodniczącym jury na festiwalu. Powiedział on o perkusistach, że ich gra była bardzo dobra oraz, że z roku na rok ich poziom wykonawczy jest coraz wyższy. Możemy to potwierdzić. Posłuchajcie zresztą sami.

Niestety nie udało na się upolować wszystkich perkusistów, ale z trzema z nich chwilkę sobie porozmawialiśmy, więc możecie sami się przekonać, jakie były ich wrażenia na świeżo, po zejściu ze sceny.

Imprezę uświetnił doskonały występ Grażyny Łobaszewskiej, która tym razem nie zaśpiewała z jednym z big bandów (tak było w poprzednich latach), a z własnym zespołem. Gwiazda w udany i nierzadko dowcipny sposób zaprezentowała swoje klasyczne utwory, jak i najnowsze pozycje w repertuarze.

W konkursie wzięły udział następujące zespoły:

Karol Band (Nowy Tomyśl, perkusista: Maciej Burzyński)
Tarnowski Big Band (Tarnowskie Góry, perkusista: Piotr Kurtzbauer)
Big Band Mundana (Radom, perkusista: Mateusz Bartosiak)
Happy Jazz Band (Poznań, perkusista: Marek Surdyk)
Orkiestra Jazzowa Jacka Namysłowskiego (Łódź, perkusista: Karol Szczygieł)
Big Band Fabryka Wełny (Pabianice, perkusista: Piotr Pietrzak).

Decyzją Jury festiwalu nagrodzono następujące orkiestry i ich instrumentalistów:

Dariusz Stanisławski – Najlepszy Instrumentalista
Karol Band (Nowy Tomyśl) – 3. miejsce
Orkiestra Jazzowa Jacka Namysłowskiego (Łódź) – 2. miejsce
Big Band Fabryka Wełny (Pabianice) – Grand Prix.

Podczas imprezy miała również miejsce wystawa sprzętu muzycznego, a część swojej oferty bębnów vintage zaprezentowali nasi przyjaciele w firmy MW-Vintage.

Brawa dla Dyrekcji i pracowników Nowotomyskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawcy i organizatora Big Band Festiwalu – Karola Rogacza!

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z tej bardzo interesującej imprezy.

Share