> > > Sabian poszerza serię B8X

Sabian wprowadza nowy talerz efektowy z serii B8X

Najwięksi producenci talerzy nie ustają w wysiłkach mających na celu rozwój nowych produktów i tym samym poszerzanie swojej oferty, zdobywanie nowych segmentów rynku, czy wręcz tworzenie jeszcze innych. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma tygodnia bez jakiejś blachy lub całej serii czy rodziny blach, która właśnie pojawiła się lub za chwilę pojawi w ofercie producenta X bądź Y. Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy o talerzach aktualnie wprowadzanych na rynek przez firmy Zildjian i Meinl, a dziś pora na ich wielkiego konkurenta z Kanady.

Firma Sabian wpisuje się w generalny trend na rynku perkusyjnym, który polega na tym, aby produkty z niższych półek cenowych traktować równie poważnie, jak traktuje się produkty flagowe, tzn. na przykład wyposażać je w technologie zaczerpnięte z wyższych segmentów własnej oferty, dbać o ich jakość i wygląd, a także stale poszerzać ich wachlarz. Tak właśnie dzieje się z serią B8X, która jest serią budżetową w katalogu Kanadyjczyków.

Rodzina Sabian B8X powiększa się właśnie o model Ballistic, a konkretnie crashe o wymiarach 16″ i 18″. Są to talerze efektowe, przy produkcji których zastosowano nową technologię młotkowania oraz powiększoną główkę młotka. Kucie talerza odbywa się od spodu, co nadaje mu więcej elastyczności, dzięki czemu łatwiej jest go wzbudzić. Według producenta efekt brzmieniowy można porównać do crasha HHX X-Treme.

Nowy crash z serii Sabian B8X

Oto, jak crashe Sabian B8X Ballistic 16″ i 18″ charakteryzuje sam producent: “Dzięki wykorzystaniu nowej główki młotka oraz nowej techniki te cienkie talerze dają agresywny, funkowy atak i są w stanie zrobić poważne zamieszanie w wysokich częstotliwościach przy zachowaniu muzykalności. SABIAN tworzy możliwie najszerszy wachlarz brzmień dając perkusistom jak najwięcej możliwości znalezienia własnego głosu. Crash B8X Ballistic również ma na celu spełnić to założenie“.

Według opisu na stronie producenta są to talerze skupione i jasne. Jak sugeruje nazwa, wykonano je ze stopu B8.

Więcej szczegółowych informacji pod adresem: www.sabian.com

Życzymy wielu dobrych wrażeń podczas “ostukiwania” tych talerzy!