> > > Sabian prezentuje serię talerzy FRX

Firma Sabian odpowiada na zapotrzebowanie środowiska perkusyjnego na talerze, które generują nieco mniej hałasu. Widzieliśmy je na tegorocznych targach NAMM w Anaheim, i musimy stwierdzić, że jeśli ktoś gra w miejscach, gdzie zwykłe blachy mogą wydać się po prostu za głośne, to właśnie dla niego powstała seria FRX.

FRX, czyli Frequecy Reduction, to seria talerzy wyposażonych w rzędy małych dziurek, które odpowiadają za redukcję natężenia dźwięku generowanego przez te instrumenty. Dziurki skracają także wybrzmiewanie i łagodzą atak talerza.

Wszystkie blachy z zerii FRX wykonane są z brązu B20 i wyglądają jak dobrze znane HHX-y i AAX-y. Nieobrabiany bell oraz młotkowana powierzchnia połączona z niewielką grubością talerzy zapewnia im dużą plastyczność. Ich brzmienie można określić jako jasne i ciepłe. Dziurawione belle w ride’ach nieco bardziej zgrywają się z resztą talerza, zachowując przy tym charakterystyczny “ping”.

W sprzedaży dostępne będą crashe w rozmiarach 16″, 17″ i 18″, ride’y w rozmiarach 20″ i 21″ i 14-calowy hi-hat.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę dystrybutora marki Sabian w Polsce. Zobaczcie też, jak modele FRX brzmią wraz z zestawem.

http://www.musicinfo.pl/

https://sabian.com/en/home

Share