> > > SEB ZONE ART: aukcja naciągu z oryginalną grafiką na WOŚP

Niedawno pisaliśmy o bardzo ciekawej inicjatywie artysty Sebastiana Parulskiego, który prowadzi firmę i studio SEB ZONE ART, gdzie wykonuje grafiki na naciągach perkusyjnych. Prace te wykonywane są w całości ręcznie, bez użycia współczesnych technik komputerowych.

Sebastian wspiera zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właśnie zakończyła się aukcja naciągu z grafiką wykonaną przez niego dla Macieja “Ślimaka” Starosty (Acid Drinkers), a już rozpoczęła się kolejna. Tym razem, za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro, możecie wylicytować naciąg na bęben basowy z oryginalną grafiką wykonaną dla Tomka Goehsa, który bębni w zespole Kult:

https://allegro.pl/oferta/naciag-perkusyjny-tomek-goehs-kult-10103756633

Podobnie, jak w przypadku poprzedniej aukcji, przychody z tej inicjatywy zostaną przekazane na konto tegorocznej zbiórki WOŚP.

SEB ZONE ART – muzyk, dziecko polskiego komiksu lat 80. Kreator Małego Street Artu, kontynuator zmodyfikowanego prymitywizmu, orędownik canarian style. Jego prace są efektem wieloletniej eksploracji cyberprzestrzeni oraz winylowym studiowaniem zakamarków betonowych dżungli na całym świecie. Maluje na naciągach perkusyjnych znanych i nieznanych polskich perkusistów. Wszystkie prace wykonane są ręcznie, bez użycia współczesnych technik komputerowych, co daje im niepowtarzalny oraz niespotykany charakter.

Zużyte naciągi zmieniam w inną formę sztuki. Coś, co kiedyś tworzyło muzykę mogło stać się sztuką wizualną. Jednocześnie wpisuje się to w nurt “EKO”, bo zużyte naciągi nie są wyrzucane na śmietnik i mogą stać się elementem wystroju mieszkania, knajpy itd.
Zawsze podobał mi się street art. Niestety nie mam jeszcze takiego doświadczenia, żeby tworzyć na dużych przestrzeniach. Tak wymyśliłem MAŁY STREET ART. Mogłem połączyć jedną pasję z drugą, a wszystko to “kręci się” wokół perkusji. Teraz każdy może mieć namiastkę street artu w swoim mieszkaniu i nie trzeba malować całej ściany 🙂 ” – mówi Sebastian Parulski.